Spotkania, Spotkania Kraków, 23.05.2014

1. spotkanie Women in Technology w Krakowie

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 2 czerwca o godzinie 18:00 na Rynku Głównym biurze Google for Entrepreneurs Kraków (GEK).

Plan spotkania:

 • 18.00 – 18.15: Marlena Staszek – Kilka słów o Women in Technology
 • 18:15 – 19:00: Barbara Fusińska – Jak aspekty uporządkują twój kod
 • 19:00 – 19:45: Agnieszka Matysek – Zwinna gra, czyli człowiek w zespole
 • 19:45 – 22:00: Networking, integracja, wyjście na piwo
 • Jak aspekty uporządkują twój kod – Barbara Fusińska

  Aspekty mogą pomóc programistom w pisaniu piękniejszego kodu, nie po to jedynie, by dobrze się go czytało, ale przede wszystkim, by tworzyć logikę biznesową w sposób spójny z tym, jak ją projektujemy. Wykład skupi się zarówno na samej idei, opisując rodzaje aspektów, jakie programista już być może spotkał na swojej drodze, jak i na praktycznym ich wykorzystaniu.

  Barbara Fusińska

  Pracowała w małej, średniej oraz dużej firmie, pełniąc role zarówno programistki, architekta, jak i kierownika. Od samego początku związana jest z platformą .Net, tworząc najpierw aplikacje desktopowe, a następnie webowe. Obecnie wspiera zespół tworzący Base CRM, jako programistka Windows Phone. Jest zwolennikiem współodpowiedzialności za wyniki pracy zespołu oraz teorii mówiącej, że to, co tworzy grupa jest większe, niż suma wyników poszczególnych osób.

 • Zwinna gra, czyli człowiek w zespole – Agnieszka Matysek

  Komunikacja to jeden z najważniejszych elementów pracy w zespole. Co robić by zespół tworzył całość? Jak sprawić, aby zespół rozumiał się na wzajem i akceptował swoje odmienności? Jak zwiększyć efektywność tej komunikacji? Oraz jak nauczyć się pracy z ludźmi, tak by nie zwariować?

  Agnieszka Matysek
  Pracuje obecnie jako Ruby on Rails Developer w firmie Fractal Soft. Początkowo chciała zostać nauczycielem matematyki, ale jej plany zmieniły się, gdy tylko poznała czym jest programowanie. Stara się nieustannie rozwijać. Aktywnie uczestniczy w takich wydarzeniach jak Silesian Ruby Users Group, Coder Dojo Gliwice czy Rails Girls.

Prosimy o zapisy na evenea.pl.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera