Spotkania, Spotkania Warszawa, 28.07.2014

1. spotkanie Women in Technology w Warszawie

Plan spotkania:

  • Joanna Borowska – „Męskie i kobiece cechy prowadzenia rozmowy na tle różnic międzykulturowych”.

    Nie potrzeba być geniuszem aby stwierdzić, że podczas rozmowy mężczyźni i kobiety w zupełnie inny sposób dobierają słowa, układają zdania, używają innych sposobów ekspresji wypowiedzi. W życiu codziennym spotykamy się nawet z wieloma żartami na ten temat. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się tej kwestii, okaże się że nie jest ona tak prosta. Podczas naszego spotkania przyjrzymy się dokładniej stereotypom, zastanowimy się nad konsekwencjami odmienności, poznamy kilku badaczy którzy zajmowali się tym tematem, oraz odpowiemy na pytanie czy w różnych kulturach sytuacja wygląda podobnie. A może nawet rozmowę pomiędzy mężczyzną a kobietą można traktować jako dialog przedstawicieli różnych kultur? Joanna  – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu Stosunków Międzykulturowych. Studia pierwszego stopnia ukończyła w 2003 roku tytułem licencjata dzięki pracy dotyczącej honoryfikatywności; zaś w 2006 roku uzyskała tytuł magistra po napisaniu pracy na temat kulturowych aspektów komunikacji niewerbalnej na przykładzie Call Center. Od wielu lat zajmuje się kwestiami międzylukturowości, oraz zróżnicowania komunikacji pod względem wieku, pozycji, pochodzenia i płci. W obecnej chwili pracuje w firmie z branży IT i zajmuje się organizacją szkoleń.

  • Magdalena Wójcik – „Na czym polega kopanie w danych – czyli wszystko co musicie wiedzieć o DATA MINING”.

    Na pewno zastanawiacie się czym się różnią Big Data, Data Mining i Machine Learning? Albo co ciekawego można wyciągnąć z Terabajta danych i jak to zrobić? Wszystkiego dowiecie się podczas tej prezentacji. Poznacie szczegóły życia randkowego Amerykanów, zasady działania badań wzroku i warunki powstawania waszego ulubionego serialu House of Cards.

    Magdalena jest programistką z pasji i wykształcenia. Od lat zajmuje się tworzeniem aplikacji internetowych w różnych technologiach. Oprócz kodowania zajmuje się też Data Science, nauczaniem programowania i wspieraniem różnorodności w świecie IT. Zorganizowała trzy edycje warsztatów Rails Girls Warsaw, których zadaniem było wprowadzenie uczestniczek w świat kodowania w Ruby on Rails. Prowadzi zajęcia z podstaw programowania w Pythonie na Kolegium Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim, skierowane do osób z wykształceniem humanistycznym. Jest też aktywistką, wspiera akcje związane z wolnym oprogramowaniem.

Organizatorzy: Agata Berka i Agata Malec-Sromek www.pixelstar.pl

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera