Spotkania, Spotkania Wrocław, 27.05.2013

1 spotkanie Women in Technology we Wroclawiu

1 spotkanie Women in Technology we Wroclawiu

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie Women in Technology we Wrocławiu, które odbędzie się w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego w sali A, na pl. Grunwaldzkim 2/4.


Agenda spotkania:
17.30 – 17.45: Klika słów o Women in Technology
17.45 – 18.45: Paweł Łukasik – .NET Framework
18.45 – 19.00: Przerwa
19.00 – 20.00: Ewa Cieślak i Barbara Pakuła z Grafton Recruitmen – Rekrutacja w IT


Opis sesji:

.NET Framework:
Podczas sesji zostanie przedstawione czym jest .NET Framework oraz jakie możliwości daje nam w codziennych zmaganiach z kodem. Przyjrzymy się trochę bliżej środowisku uruchomieniowemu – CLR oraz poznamy bogactwo języków z których możemy skorzystać na platformie .NET.

Rekrutacja w IT:
– współpraca z firmami rekrutacyjnymi, agencjami zatrudnienia, nawiązywanie długofalowych relacji z konsultantami ds. rekrutacji, wyszukiwanie ofert pracy,
– przygotowywanie dokumentów aplikacyjnych: CV  list motywacyjny: najczęściej popełniane błędy, jak napisać CV spełniające oczekiwania pracodawcy, dyskusja – porównywanie CV przyniesionych przez uczestniczki, doradztwo,
– przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, jak dobrze wypaść, najczęściej popełniane błędy.  


Sylwetki prelegentów:

Paweł Łukasik:
Programista – pasjonat. Zaczynał swoją przygodę z programowaniem od Basic’a na leciwej maszynie zwanej Timex 2048, do dziś ma do niej sentyment. Od czasów studenckich nie rozerwalniezwiązany z platformą .NET i C#. W wolnych chwilach bloguje – http://pawlos.blogspot.com, stara się organizować spotkania Wrocławskiej Grupy .NET oraz „bawi się” stroną http://dotnetomaniak.pl

Elżbieta Cieślak
Ukończyła studia magisterskie o specjalności Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w 2008 roku. Od tamtego czasu zawodowo nieprzerwanie związana z rekrutacją pracowników. Od ponad 2 lat specjalizuje się w rekrutacjach w branży IT/Telco, od 2012 roku związana z firmą Grafton Recruitment, oddział we Wrocławiu. Przeprowadziła wiele procesów rekrutacyjnych na stanowiska programistyczne, sieciowe, administratorskie oraz związane z technicznym wsparciem klienta a także stanowiska z obszarów niezwiązanych z IT, w których kładziony jest nacisk na umiejętności „miękkie”.

Barbara Pakuła 
Posiada 11-letnie doświadczenie zawodowe, w tym od 7 lat rozwija i promuje usługi konsultingowe obszarów HR takie jak: rekrutacja, selekcja, praca tymczasowa, outplacement oraz świadczy usługi doradcze dla inwestorów w zakresie zasobów kadrowych Dolnego Śląska. 
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego im. Oskara Langego, Kierunek : Inżynieria ekonomiczna przemysłu oraz programu Coaching and Training Business School przy Akademii Leona Koźmińskiego. 
Czynny sędzia sportowy piłki siatkowej i piłki siatkowej plażowej z uprawnieniami PZPS.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera