Spotkania, Spotkania Katowice, 19.01.2015

10. spotkanie Women in Technology w Katowicach

Już po raz #10 odbędzie się w Katowicach spotkanie śląskiego oddziału Women in Technology. Zapraszamy wszystkie zainteresowane Panie i wszystkich zainteresowanych Panów w piątek 23 stycznia o 18.00. Widzimy się ponownie w klubie Inwersja.

Będziemy rozmawiać o open source i pracy zdalnej. Z prezentacjami wystąpią Justyna Żarna oraz Kamil Gałuszka.

Zostań zdalnym ninja

Justyna Żarna wystąpi dla nas z prezentacją „Be remote ninja!”, czyli o tym jak w praktyce wygląda praca zdalnej programistki. O zaletach i wadach tej formy zatrudnienia oraz parę praktycznych rad, jak przetrwać pracując z domu.

Justyna to współzałożycielka Solution4Future. Od kilku lat programuje w technologii Python/Django oraz JavaScript. Swoje kompetencje zawodowe poszerza o wiedzę i umiejętności z zakresu tworzenia oprogramowania na platformy mobilne między innymi na iOS i Android. Popularyzuje ideę Open Source i od zawsze korzysta z Linuxa. Po pracy podróżuje i wędruje po górach, posiada artystyczną duszę maluje i fotografuje.

Open source i społeczność

To tytuł prezentacji drugiego prelegenta, Kamila Gałuszki. Kamil omówi problem komunikacji w projektach open sourcowych, modele podejmowania decyzji oraz problematykę kultury pomiędzy programistami w otwartych projektach.

Kamil na codzień realizuje z pasją wizje swoich klientów w Solution4Future. Od wielu lat zakochany w Django po uszy. Fan otwartych rozwiązań. Hacktywista w Hackerspace Silesia. Optymistycznie patrzący w przyszłość. Uwielbia chodzić po górach i spędzać czas w zaciszu przy dobrej książce. W wolnych chwilach oczywiście stara się wspierać projekty OS.

Zapisy

Czekamy na wszystkie Panie i Panów w Katowicach, przy ul. Gliwickiej 10. Zapraszamy także na stronę wydarzenia na Facebooku.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera