Spotkania, Spotkania Kraków, 03.02.2015

10. spotkanie Women in Technology w Krakowie

Już we wtorek 10 lutego o godzinie 18:00 podczas 10. spotkania Women in Technology w Krakowie dzięki Monice Braun i Mateuszowi Olejarka będziecie mogli sprawdzić waszą wiedzę z obszaru testowania.

Plan spotkania:


_______________

Monika Braun: „Frameworki agilowe w obszarze testów”
Metodyki zwinne od dawna podbijają serca zespołów projektowych, przekonują do siebie także testerów. Zacięcia testerów w realizacji testów z wykorzystaniem framowrków agilowych nie zmniejsza nawet fakt, że w niektórych z tych frameworków rola testera w ogóle nie istnieje. Zapraszam na prezentację, w której time-boxy określą czas naszego spotkania, sprinty pozwolą na zbudowanie bazy wiedzy o najbardziej popularnych frameworkach agilowych, a retro pokażą jak dobrym testerem agilowym może być każda z Was.

Monika Braun
Specjalistka w obszarze Quality Assurance oraz Quality Control. Od przeszło 10 lat zaangażowana w zapewnianie i kontrolę jakości w projektach komercyjnych dla liderów branży telekomunikacyjnej, bankowej i logistycznej, zarówno w Polsce, Europie jak i w Ameryce Południowej.
Na co dzień Quality Director w krakowskiej firmie Software Mind, w swojej pracy wspiera swoją organizacje w dostarczaniu Klientom produktów najwyższej jakości.
Dodatkowo jako trener szkolący Testerów i Test Managerów z pasją dzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą, wspierając uczestników szkoleń w odkrywaniu nowych możliwości rozwoju osobistego.
_______________

Mateusz Olejarka: „Testy bezpieczeństwa, fakty i mity”

Prezentacja ma na celu przybliżenie tematyki testowania bezpieczeństwa aplikacji. Zostaną m.in. omówione następujące zagadnienia:
• Różnice między testami funkcjonalnymi a testami bezpieczeństwa
• Przykłady defektów znajdywanych w trakcie testów oraz sposoby ich znajdywania
• Tester bezpieczeństwa kontra intruz
• Jak zoptymalizować zakres testów? Identyfikacja istotnych zagrożeń i celów atakującego. Przygotowanie scenariuszy ataków (i testów).
• Blackbox czy whitebox?
• Dobór metod i narzędzi. Automaty, testy eksploracyjne, testy systematyczne, przeglądy kodu i konfiguracji.
• Standardy.
• Jak przygotować test bezpieczeństwa? Kiedy testować? Jakie zasoby należy udostępnić?
• Jak optymalnie wykorzystać rezultaty testu?

Mateusz Olejarka

Starszy specjalista ds. bezpieczeństwa IT w firmie SecuRing.
Zawodowo zajmuje się testowaniem bezpieczeństwa aplikacji webowych, mobilnych, przeglądem kodu źródłowego i konfiguracji oraz oceną bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej. Wcześniej, po drugiej stronie barykady, jako programista brał udział w rozwoju i utrzymaniu platformy klasy BPMS wdrożonej w wielu polskich instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych.
Od ponad czterech lat jest w zarządzie OWASP Poland, gdzie zajmuje się organizacją spotkań dotyczących tematyki bezpieczeństwa IT. Trener mający za sobą kilkadziesiąt przeprowadzonych szkoleń związanych z tworzeniem i testowaniem bezpieczeństwa oprogramowania. Prelegent m.in. SEConference, Testing Cup oraz spotkań OWASP, KraQA, WarszawQA.

Serdecznie zapraszamy!
———————————–

Zapisy na Eventbrite

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera