Spotkania, Spotkania Wrocław, 17.03.2014

10. spotkanie Women in Technology we Wrocławiu

10. spotkanie Women in Technology we Wrocławiu

ZAPRASZAMY NA 10. SPOTKANIE WOMEN IN TECHNOLOGY WE WROCŁAWIU!

Spotkanie odbędzie się w 25.03 o godzinie 18:00 w siedzibie firmy SII (na 25 piętrze SkyTower).

 
Plan spotkania:

18.00 – 18.15: Rozpoczęcie: kilka słów o Women in Technology

18:15 – 19:15: Paulina Początek: Internet dla średniozaawansowanych, czyli jak nie zaplątać się w sieci

19:30 – 21:00: Networking/Integracja

Internet dla średniozaawansowanych, czyli jak nie zaplątać się w sieci

Czasy Wojtka, który ma 12 lat i chętnie nas pozna dawno za nami. Mało kto już pamięta te kampanie reklamowe, a aktualnie swoje profile na facebooku mają nawet noworodki. Co jakiś czas ktoś wspomina o potrzebie zwiększenia bezpieczeństwa w Internecie, ale większość z nas zakłada, że to kwestia, który ich nie dotyczy. Nic bardziej mylnego.W trakcie prezentacji zademonstruję jak szybko można włamać się na konto na Facebook’u, a przede wszystkim opowiem, dlaczego czasem to takie łatwe i jak się przed tym bronić. Poza tym pokażę jak za pomocą zwykłej przeglądarki można obejrzeć Internet „od wewnątrz”(nie tylko kod źródłowy strony) oraz jak można wykorzystać tę wiedzę w pracy programisty na przykładzie prostego bota przeglądarkowego.

 

Paulina Początek

studiuje informatykę na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Już po pierwszym roku zaangażowała się w projekty uczelniane wykorzystujące technologie webowe i Javę. Obecnie pracuje w firmie Look4IT nad aplikacją analizującą strony takie jak LinkedIn czy GoldenLine. Kiedy nie pracuje ani nie uczy się robi wszystko, co tylko przyjdzie jej do głowy. Obecnie szuka czasu na próby zespołu, przygotowuje się do egzaminu w grupie Capoeira Gerais i kupiła karnet na jogę.
Prosimy o wcześniejszą rejestrację na spotkanie na eventrbite.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera