Spotkania, Spotkania Katowice, 25.03.2015

12. spotkanie Women in Technology w Katowicach

Na kolejne spotkanie śląskiego oddziału Women in Technology zapraszamy 26 marca (czwartek) o 18.00 do  restauracji BO TAK (koło placu Andrzeja). Będziemy rozmawiać o open source i błędach statystycznych.


Jako pierwszy wystąpi Kamil Gałuszka z prezentacją „Open source i społeczność”. Temat ma podjąć problem komunikacji w projektach open sourcowych, modele podejmowania decyzji oraz problematykę kultury pomiędzy programistami w otwartych projektach.

Kamil Gałuszka na codzień realizuje z pasją wizje swoich klientów w Solution4Future. Od wielu lat zakochany w Django po uszy. Fan otwartych rozwiązań. Hacktywista w Hackerspace Silesia. Optymistycznie patrzący w przyszłość. Uwielbia chodzić po górach i spędzać czas w zaciszu przy dobrej książce. W wolnych chwilach oczywiście stara się wspierać projekty OS.

 

Nasza druga prezentacja dotyczyć będzie statystyki. Wieje nudą? Niezupełnie. Nie będziemy ględzić o teoriach, definicjach czy działaniach matematycznych. Zwrócimy za to Waszą uwagę na błędy i celowe manipulacje, o które łatwo w przedstawianiu wielkich liczb i wyników badań.

Chcesz otworzyć własną firmę? Planujesz własny startup? Zapewne część biznes planu zamierzasz oprzeć o dane statystyczne, bo przecież liczby nie kłamią. Czy aby na pewno? Dołącz do nas, aby przyjrzeć się w jaki sposób manipuluje się danymi. Pomoże Ci to uniknąć niebezpiecznych błędów!

Prezentację przygotowali Daniel Wieczorek i Ela Ustupska. Daniel i Ela prowadzą razem agencję interaktywną Brainfactory. Dla swoich klientów z Europy i Australii projektują sprzedaż, skupiając się przede wszystkim na działaniach podnoszących skuteczność i konwersję. Po niemal dekadzie zbierania doświadczeń w działalności w trudnych polskich realiach, chcą teraz dzielić się nimi z młodymi ludźmi, aby ostrzec ich przed błędami, jakie sami kiedyś popełnili. Liczą na to, że choć żyjemy w najlepszych do tej pory czasach, może być jeszcze lepiej i każdy z nas może mieć na to wpływ. Swoje doświadczenia opisują na blogu.

 

Gorąco zapraszamy! 🙂

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera