Spotkania, Spotkania Wrocław, 17.05.2014

12. spotkanie Women in Technology we Wrocławiu

Spotkanie odbędzie się w 27.05 o godzinie 18:00 w siedzibie firmy SII (na 25 piętrze SkyTower).

Plan spotkania:

18.00 – 18.15: Rozpoczęcie: kilka słów o Women in Technology

18:15 – 19:15: Rafał Lęgiedź: Świat się kręci dzięki pasji

19:30 – 20:30: Andrzej Krzywda: Developer oriented project management

20.30 – …       Networking!

Świat się kręci dzięki pasji

Stworzenie czegoś wartościowego zazwyczaj zabiera dużo czasu i wysiłku, niemniej jednak niezawsze musi tak być. To czego potrzebujesz, to pasja.

Historia dwóch kolegów oraz ich miłości do konferencji, która zaczęła się od niczego innego, jak od wizji wydarzenia, które chcieliby mieć u siebie w kraju. Podąrzając za celem przez ostatnie 3 lata, starają się stworzyć oryginalną atmosferę wydarzenia, od której możnaby się uzależnić.

Opowieść ta pokazuje, iż zamiast nadmiernego analizowania, czasem lepiej jest po prostu zacząć i wykonać ten pierwszy krok. Jest również o tym. jak pasja pomaga tworzyć i trwać przy rzeczach, które się kocha bez najmniejszej oznaki znudzenia czy zmęczenia.

Developer oriented project management

Dyskusja na temat rożnych modelów prowadzenia projektów. Propozycja technik dających więcej swobody programistom.

Rafał Lęgiedź

pracuje w firmie ABB Sp z o.o. jako główny specjalista do spraw rozwoju oprogramowania. Będąc w branży od 2007 roku rozwija swoją pasję do oprogramowania w każdym możliwym momencie. Wierzy, iż bycie pragmatycznym w naszej dziedzinie jest bardzo pomocne i udowadnia to poprzez ciągłą zmianę używanych przez siebie technologii, jeśli tylko jest potrzeba bądź możliwość nauki nowych konceptów. Zaczynał przy rozwijaniu aplikacji back-endowych w .NET, po czym zaadoptował różnego rodzaju technologie webowe, a teraz rozwija korporacyjne aplikacje w javascript oraz na platformę iOS.

W miarę jak jego pasja ewoluowała, zafascynował się aktywnościami związanymi ze społecznością oraz dzieleniem się wiedzą. Dało to początek konferencji, którą współorganizuje (DevDay) oraz innym akcjom, jak wygłaszanie prelekcji bądź prowadzenie warsztatów.

Andrzej Krzywda

Pasjonat programowania, w branży od 15 lat. Prowadzi firmę Arkency, specjalizującą się w technologiach Ruby i JavaScript. Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim.
Autor książki “Fearless Refactoring” – rails-refactoring.com
Współautor książki “Developer Oriented Project Management” –  http://blog.arkency.com/developers-oriented-project-management/

Prosimy o wcześniejszą rejestrację na spotkanie na eventrbite.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera