Spotkania, Spotkania Kraków, Wydarzenia, 27.07.2015

14. Spotkanie Women in Technology w Krakowie

14. Spotkanie Women in Technology w Krakowie

Zapraszamy na 14. Spotkanie Women in Technology w Krakowie!
Już 4 sierpnia o godz 18:00 w Ambasadzie Krakowian poszerzycie swoją wiedzę z dziedziny testowania i bezpieczeństwa aplikacji. Zarówno dla początkujących, jak i bardziej rozeznanych w temacie.

Plan spotkania:
—————————————————————————————–
Adam Roman – Testowanie oprogramowania – nauka czy sztuka?
Spotkanie poświęcone będzie łagodnemu wprowadzeniu w świat testowania oprogramowania. Paradoksalnie, jest to wciąż niedoceniana dziedzina inżynierii oprogramowania, choć kluczowa dla powodzenia przedsięwzięć informatycznych. Na konkretnych, rzeczywistych przykładach ze świata IT opowiem jak brak testowania lub jego niestaranne przeprowadzenie może skutkować poważnymi problemami. Pokażę, jak zastosowanie określonych technik testowania pomogłoby uniknąć tych kłopotów. Część z nich ma wyraźny charakter metod naukowych i systematycznych, a część – mimo inżynierskiego charakteru – ma więcej wspólnego… ze sztuką. Przy okazji tych rozważań wyjaśnię również różnice pomiędzy testowaniem a tzw. QA (quality assurance) – pojęciami, które są notorycznie ze sobą utożsamiane, choć oznaczają coś zupełnie innego.
Adam Roman

Adam Roman

Pracownik Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej UJ. Trener i wykładowca przedmiotów związanych z zapewnianiem jakości oprogramowania. Współpracownik wielu firm w projektach dot. Zagadnień testowania i jakości oprogramowania. Certyfikowany inżynier jakości oprogramowania (ASQ Certified Software Quality Engineer) oraz tester (ISTQB – Full Advanced Level). Autor książki „Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia” (PWN, 2015). Jako członek PKN aktywnie uczestniczy m.in. w pracach nad normą ISO 29119 – Software Testing Standard. Członek Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych.
—————————————————————————————–
Sylwia Robak – Spróbuj Ruby!
Ruby to obiektowy język programowania opisywany jako „dynamiczny język programowania skupiający się na prostocie i wydajności. Ma elegancką składnię, którą czyta się naturalnie i jest łatwa w zapisie.”. O tym dowiecie się podczas prezentacji. Oraz o zaletach Ruby on Rails, dlaczego wybrać RoR (Ruby on Rails) jako pierwszy język przy nauce programowania oraz dlaczego warto nauczyć się programować (jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś/eś).

sylwia_robak

Sylwia Robak

Współorganizatorka wrocławskich spotkań Women in Technology. Programuje w Ruby on Rails. Pochodzi z Wielkopolski, od kilku lat mieszka na Dolnym Śląsku. Wcześniej uczestniczka Rails Girls we Wrocławiu, w październiku 2014r. uczyła inne kobiety programowania podczas Rails Girls Silesia w Gliwicach. Jej zainteresowania to język niemiecki i nowe technologie. Lubi poznawać nowych ludzi i dzielić się wiedzą. W wolnym czasie jeździ na konferencje i spotkania informatyczne (m.in. spotkania Women in Technology w innych miastach) oraz działa w stowarzyszeniu sportów ekstremalnych i niszowych No Limits. Zwolenniczka nauki programowania dla dzieci.

Ponadto będziecie mieli okazję poznać nasze dwie nowe organizatorki, które podzielą się z Wami swoimi inspiracjami i opowiedzą o drodze, która doprowadziła je przez świat IT aż do Women in Technology.
Serdecznie zapraszamy!

Prosimy o zapisy przez eventbrite: tutaj

Nasi partnerzy:
Portal Spotkania-IT
To portal dla wszystkich miłośników nowych technologii, którzy chcą być na bieżąco z branżowymi eventami. Jeśli szukasz interesujących wydarzeń w twoim mieście, to trafiłeś idealnie! Zajrzyj na www.spotkania-it.pl i wybierz się na jedno ze spotkań programistycznych, SEOowych lub startupowych. Dzięki relacjom i zdjęciom z minionych imprez, dowiesz się również, jak wyglądały poprzednie edycje sławnych na całą Polskę gier miejskich i hackathonów. Nie przegap najciekawszych meetingów!

spotkaniaIT_logoRGB_color

Portal mamspotkanie.pl
Portal MamSpotkanie to portal specjalnie stworzony dla Pań, chcących aktywnie spędzić czas – na rozwoju, rozrywce, etc. 12 kategorii tematycznych z wydarzeniami z całej Polski. Zajrzyj na www.mamspotkanie.pl, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

logo-mam-spotkanie-male

PWN
Sponsorem najbliższego spotkania zostało Wydawnictwo PWN i to dzięki niemu we wtorek ktoś z Was otrzyma jedną z tych świetnych książek!

ksiazki

logo-pwn

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera