Spotkania, Spotkania Katowice, 31.08.2015

15. Spotkanie WiT Silesia – otwarcie Nowego Sezonu

Tym razem będziemy się bawić w zupełnie nowym miejscu, restauracji o magicznie brzmiącej nazwie, Drzwi Zwane Koniem.
Spotkanie poprowadzą: Ula Mitas i Ela Ustupska. Startujemy o 18.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na spotkaniu będziemy miały dla Was gadżety i nagrody. Przede wszystkim będzie można wygrać po darmowej wejściówce na wrześniowe kapitalne kursy organizowane przez Geek Factory, o łącznej wartości blisko 1600 zł. UWAGA: Kursy noszą nazwę „Witamy w świecie kodu” oraz „Jak to działa” i startują już 5 września, tuż po naszym spotkaniu.

Jako pierwszy wystąpi Radek Smilgin, który wygłosi prezentację „Zawód Tester(ka). Proste drogi do zawodu.” Informatyka jest na krzywej wznoszącej. Jest kilka zawodów w IT, które mają przed sobą świetlistą przyszłość, duże zarobki i mogą nieść satysfakcję. Wśród nich znajduje się zawód testera oprogramowania.
W oczach wielu osób trzeba najpierw odczarować ten zawód i wymagania stawiane kandydatom. Z jednej strony mamy twarde kompetencje wymagane od programistów, z drugiej (preferowane) miękkie zdolności analityków biznesowych. Gdzieś po środku są wymagania stawiane tester(k)om oprogramowania. Dobrym wyjściem do zawodu jest określenie obecnych zdolności, silnych stron i określenie kierunku, jakim chce się podążać.

Podczas prezentacji pokazane zostaną podstawowe drogi do zawodu testera:
– Jesteś miłośniczką sztuki użytkowej, uwielbiasz rzeczy piękne? Jest dla Ciebie praca w testowaniu!
– Masz wykształcenie ekonomiczne, językowe, polonistyczne? Jest dla Ciebie praca w testowaniu!
– Pociąga Cię marketing i reklama, a PR to uzupełnia? Jest dla Ciebie praca w testowaniu!
– Jesteś świadoma krytyczności chronienia prywatności oraz danych? Jest dla Ciebie praca w testowaniu!
– Lubisz współpracować z ludźmi, rozgryzać ich i podpowiadać rozwiązania, których nie mogą znaleźć? Jest dla Ciebie praca w testowaniu!

Radek Smilgin to niezależny konsultant i trener z zakresu testowania oprogramowania i zapewnienia jakości aplikacji oraz inżynierii wymagań.
Tester i Manager Testów. Właściciel serwisów testerzy.pl i ITtraining. Fan zapewnienia jakości w Agile i śledzalności.
Autor publikacji z obszaru testowania i zapewniania jakości. Prelegent polskich i zagranicznych konferencji testerskich: SJSI, PTI, SQAM, Free Test, CzechTest. Ambasador największych konferencji międzynarodowych poświęconych testowaniu: EuroSTAR, Agile Testing Days.
Pomysłodawca i organizator TestingCup – Mistrzostw Polski w Testowaniu Oprogramowania oraz Agile and Automation Days.

Podczas imprezy Ula uraczy nas muffinkami swojego wypieku, a kto będzie chciał będzie mógł się dorzucić do muffinkowej skrzyneczki „Pay What You Want”. Cały dochód przeznaczymy na zakup specjalistycznej karmy dla ptaków z Leśnego Pogotowia w Mikołowie.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera