Spotkania, Spotkania Katowice, 20.10.2015

#16 WiT Silesia: Halloween edition

W programie:

  • trzy prezentacje poświęcone tematyce IT i nowych technologii,
  • gra networkingowa na rozgrzewkę,
  • a w trakcie przerw – przystanek 'fotka’,
  • na koniec – after party oczywiście!

—————————
Spotkanie poprowadzą: Ula Mitas i Ela Ustupska.
Startujemy o 18.00
Postępy w przygotowaniach można śledzić na stronie wydarzenia na Facebooku.
—————————

„Co to jest SAP i czym zajmuje się SAPer?”
to tytuł pierwszej prezentacji, której będziecie mogli wysłuchać w trakcie spotkania. Poprowadzi ją dla nas Paweł Grześkowiak. Opowie nam co nieco o produktach firmy SAP oraz o tym, jak wygląda praca konsultanta i programisty SAP.

Paweł jest pasjonatem technologii informatycznych, posiada siedmioletnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania. Od 5 lat związany jest z systemami klasy ERP oraz CRM w szczególności tymi insygnowanymi logo SAP. Na swoim koncie ma aktywny udział w ponad 20 projektach informatycznych u polskich i zagranicznych klientów np. takich jak: Cyfrowy Polsat, PKP Przewozy Regionalne, Eurocash, Azoty Tarnów, GDDKiA, Stora Enso, Nowa Era, Mubea, BorgWarner, DHL, Pressdruck Asugsburg, EON.
—————————

Wystąpi także Anna Krawczyk, która wygłosi prezentację: „Mistrzowie Kodowania – wielka przygoda z programowaniem”.
W swojej prezentacji będzie chciała opowiedzieć, jak to się stało, że polonistka znalazła swoje życiowe powołanie w tłumaczeniu ifów, forów, intów, stringów (i wielu innych dziwnych słów ;)). O tym co daje jej nauka – siebie i innych – kodowania i o tym, co może dawać innym.

Anna to polonistka, absolwentka studiów doktoranckich Katedry Literatury Porównawczej Uniwersytetu Śląskiego. Od 2012 roku pracuje w Centrum Literatury Dziecięcej w Bibliotece Galerii Książki w Oświęcimiu. Autorka i współkoordynatorka projektów Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego w latach 2012-2015. Działa w sieciach (Labib, Superbelfrzy), jest trenerką w projekcie Mistrzowie Kodowania oraz członkinią stowarzyszenia Hackerspace Silesia. W wolnych chwilach śpiewa w zespole Psychodelic Sexy Funk.

—————————

Ania Bywanis-Kwiecień zaprezentuje nam trzecią prezentację: “My Way or No Way”. Opowieść o odwadze.

Ania Bywanis-Kwiecień z wykształcenia jest prawnikiem, pracowała w kilku kancelariach i korporacji. W branżę IT wkroczyła w zeszłym roku jako designer, ale będąc urodzonym organizatorem, szybko objęła stanowisko Project Managera w Project Kazimierz i Content Managera w James Cook Publishing. W maju 2015 współorganizowała TEDxKazimierz i RailsGirls, zajmowała się też designem i marketingiem w open-source’owej aplikacji mobilnej Kazimir. Po godzinach rozkręca własny biznes i realizuje projekt artystyczny „Regarding the Artist” z Wiktorią Dalach. W wolnych chwilach planuje podróże, pije dobrą kawę, czyta książki i uczy się fotografować.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera