Spotkania, Spotkania Wrocław, 20.10.2014

17. spotkanie Women in Technology we Wrocławiu

Już po raz 17 we Wrocławiu odbędzie się spotkanie Women in Technology. Spotykamy się, jak zawsze, w ostatni wtorek miesiąca czyli 28 października. Startujemy o godzinie 18:00 na 25 piętrze SkyTower, w siedzibie firmy SII.

Plan spotkania:
18:00 – 18:15: Rozpoczęcie: kilka słów o Women in Technology
18:15 – 18:45: Kamila Tatarynowicz: Networking
18:45 – 20:00: Sylwia Robak: „Spróbuj Ruby!”

Sylwia Robak (@bug_sylvia)

Studiuje informatykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Programuje głównie w Ruby on Rails. Pochodzi z Wielkopolski, od kilku lat mieszka na Dolnym Śląsku. Przygodę z Ruby on Rails zaczęła 1,5 roku temu, kiedy była uczestniczką warsztatów Rails Girls we Wrocławiu. Kilka tygodni temu uczyła inne kobiety programowania podczas Rails Girls Silesia w Gliwicach. Jej zainteresowania to język niemiecki i nowe technologie. Lubi poznawać nowych ludzi i dzielić się wiedzą. W wolnym czasie jeździ na konferencje i spotkania informatyczne(m.in. spotkania Women in Technology w innych miastach) oraz działa w stowarzyszeniu sportów ekstremalnych i niszowych.

Spróbuj Ruby!

Prezentacja wprowadzi w świat programowania w Ruby. Ruby to obiektowy język programowania opisywany jako „dynamiczny język programowania skupiający się na prostocie i wydajności. Ma elegancką składnię, którą czyta się naturalnie i jest łatwa w zapisie.”. Czy tak jest naprawdę? Przekonacie się podczas spotkania.
Prezentacja będzie skierowana głównie do osób, które nie miały wcześniej styczności z Ruby i Ruby on Rails.
Zapraszamy i prosimy o rejestrację przez EventBrite!

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera