Spotkania, Spotkania Katowice, 12.01.2016

#17 WiT Silesia: python i filozofia

W nowym roku nie zwalniamy, wręcz przeciwnie. Będzie lepiej, więcej i intensywniej. Zaczęliśmy od warsztatów coachingowych 8 stycznia, a już tydzień później zapraszamy na nasze standardowe spotkanie.

Tym razem porozmawiamy sobie między innymi o filozofii: po co ona komu, co ma wspólnego z IT, czy warto sobie tym głowę zawracać i dlaczego od tej pory powinna stać się częścią Waszego życiowego zestawu podstawowych narzędzi. Innymi słowy, będziemy się uczyć myśleć.


Gdzie: restauracja Drzwi Zwane Koniem, Warszawska 37, Katowice
Kiedy: 15 stycznia, 18.00

W programie:
1. gra networkingowa (jak zawsze na rozgrzewkę 🙂 )
2. Marek Piechula, „Ipython and You – mało kodu, wielki efekt”
3. Daniel Wieczorek, o korzyściach z uprawiania filozofii w świecie technologii (tytuł prezentacji jeszcze nie ustalony)
4. after-party


„Ipython and You – mało kodu, wielki efekt”

Podczas tej prezentacji będziemy mieli możliwość podejrzenia możliwości lekkiego, prostego i przyjemnego środowiska iPython, które choć dedykowane jest rozwiązaniom naukowym może być świetnym pomysłem na rozpoczęcie swojej przygody z pythonem od całkiem spektakularnych efektów. Zobaczymy w jaki sposób nasz kod może zagrać melodię, zmodyfikować, a nawet namalować obraz. Przekonamy się też, że odpowiednio przedstawione operacje matematyczne i dane, wcale nie są tak straszne, jakie mogą się wydawać na pierwszy rzut oka.

Marek Piechula jest absolwentem politechniki Śląskiej oraz czynnym członkiem Hackerspace Silesia. Pracuje jako programista Python, interesuje się programowaniem, astronomią oraz lutowaniem kabli typu elektrozłącze.


Z drugą prezentacją wystąpi Daniel Wieczorek. Daniel prowadzi własną firmę, gdzie na codzień stara się wykorzystywać filozofię na styku świata IT i biznesu. Jak sądzi to właśnie umiejętności filozoficzne są jednymi z najbardziej praktycznych jakie można nabyć. Swoimi odkryciami w tej dziedzinie chce się z Wami podzielić i liczy na to, że uda mu się zarazić Was miłością do tej królowej nauk.

Podczas prezentacji zajmie się filozofią praktyczną. Przewidziane są także zadania warsztatowe, więc czeka nas sporo frajdy! Chcemy, aby każdy z Was wyszedł ze spotkania bogatszy o nowe umiejętności.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera