Spotkania, Spotkania Kraków, 02.07.2014

2. spotkanie Women in Technology w Krakowie

Spotkanie odbędzie się we czwartek 10 lipca o godzinie 18:00 na Rynku Głównym biurze Google for Entrepreneurs Kraków (GEK).

Plan spotkania:
18.00 – 18.15: Natalia Stanko – Kilka słów o Women in Technology
18:15 – 19:00: Paul Stack – Tworzenie wirtualnych środowisk dla deweloperów przy pomocy projektu Vagrant
19:00 – 19:45: Lidia Hocke – Dart: Twój ulubiony język programowania, o którym jeszcze nie słyszałaś/eś
19:45 – 22:00: Networking, integracja, wyjście na piwo
Tworzenie wirtualnych środowisk dla deweloperów przy pomocy projektu Vagrant
Czy istnieje sposób aby developerzy mogli tworzyć skrypty potrzebne do instalacji zależności i uruchomienia aplikacji równolegle do ich powstawania?
Vagrant właśnie na to pozwala. Jest to narzędzie umożliwiające tworzenie i konfigurację lekkich, odtwarzalnych i przenośnych środowisk developerskich. W tej prezentacji pokażę wam jak przygotować “workflow” który umożliwi wam wykorzystanie Vagranta jako narzędzia „continuous delivery” – a więc także zrozumienie wymagań środowiska i tego co jest konieczne do uruchomienia aplikacji.
Dart: Twój ulubiony język programowania, o którym jeszcze nie słyszałaś/eś
Dart to nowy internetowy, open-source, język progrwmowania stworzony przez Google wraz z bibliotekami, wirtualną maszyną i narzędziami. Dart pozwala programistom budować ustrukturyzowane, nowoczesne web aplikacje, jest kompilowalny do Javascripti działającego we wszystkich współczesnych przeglądarkach.
Paul Stack jest inżynierem infrastruktury, pracującym dla OpenTable w Londynie. Paul występował wcześniej na wielu wydarzeniach na całym świecie dzieląc się swoją pasją i wiedzą na temat  tematów związanych z “continuous integration” i “continuous delivery”, przekonując dlaczego powinny być one częścią codziennej pracy programistów.
Wierzy ze stabilne dostarczanie oprogramowania (software delivery) jest tak samo istotne jak jego tworzenie. Najnowszą pasją Paula jest ruch DevOps i to w jaki sposób pozytywnie wpływa on na cały ekosystem IT.

Lidia jest rano lingwistką (uczy i tłumaczy), organizatorką GDG Kraków w południe i programistką przez resztę dnia i nocy. Obroniła magistra na wydziale Literatury i Kultury włoskiej. Po któtkiej przygodize z Ruby on Rails programowanie stało się jej pasją. Dzięki podyplomowym studiom z Programowania Urządzeń Mobilnych na wydziale informatyki UJ poznała także Javę, Objective-C i C#. Ale kiedy spotkała Darta byla to miłość od pierwszego tutoriala.

Prezentacje będą wygłaszane w języku angielskim.

Prosimy o zapisy na evenea.pl.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera