Spotkania, Spotkania Warszawa, 20.08.2014

2. spotkanie Women in Technology w Warszawie

Plan spotkania:

 • Joanna Kot – „Style poznawcze, a strategie przyswajania wiedzy na przykładzie nauki języka obcego”

  Każdy z nas ma różne doświadczenia z nauką języków obcych. Jedni wolą tradycyjne metody i systematyczne przyswajanie materiału, a inni nudzą się w klasie i najchętniej od razu przetestowaliby nowe słówka „na żywo”. Niektórzy potrzebują przetłumaczyć każde zdanie nowego artykułu a jeszcze inni uważają to za stratę czasu. Znajomość własnych preferencji poznawczych może pomóc w wyborze najskuteczniejszych technik uczenia się a także pozwala lepiej zrozumieć siebie, nie tylko w kontekście przyswajania języków obcych. Zapraszam na spotkanie z elementami lingwistyki oraz psychologii poznawczej.Joanna  – po zdobyciu tytułu licencjata w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu oraz dyplomu magisterskiego na wydziale Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie w Łodzi, przez kilka lat pracowała jako tłumacz w branży finansowej.  Od 10 lat mieszka w Warszawie i uczy języka angielskiego osoby dorosłe i młodzież. W skutecznym nauczaniu pomaga jej wiedza zdobyta w trakcie studiów psychologicznych w SWPS oraz autentyczna ciekawość i satysfakcja jaką daje odkrywanie twórczego potencjału w drugim człowieku.
 • Joanna Maciąg – XML-owy zawrót głowy. Obsługa XML w MSSQL 2014″. 

  Prezentacja zapozna użytkownika z możliwościami obsługi XML jaką daje nam MSSQL Server.
  Zastanowimy się kiedy walidować a kiedy nie walidować? Indexować, czy lepiej nie. Spróbujemy podejść do tematu od strony różnych zastosowań, i zbadać kiedy taki XML okaże się być nie zastąpionym.
  Joanna

  Absolwentka informatyki na Politechnice Lubelskiej. W branży IT pracuje od ponad 9 lat. Obecnie jest programistką w Asseco Business Solutions SA. Posiada doświadczenie także jako administrator i konsultant systemów ERP. Specjalizuje się w dziedzinie relacyjnych baz danych, w szczególności pasjonuje się zagadnieniami związanymi z Hurtowniami Danych. Lubi wyzwania w pracy i chętnie podejmuje się realizacji nowych projektów. Jest aktywnym uczestnikiem warszawskiej grupy PLSSUG (Polish SQL Server User Group). Uważa, że kobiety potrafią być dobrymi specjalistami IT i zachęca dziewczyny do podejmowania pracy w tym zawodzie. Posiada następujące tytuły Microsoft: MCSE: Data Platform, MCSA 2012, MCP. W wolnych chwilach jeździ konno i uprawia jogę.

Organizatorzy: Agata Berka i Agata Malec-Sromek www.pixelstar.pl

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera