Spotkania, Spotkania Wrocław, 10.02.2015

21. spotkanie Women in Technology we Wrocławiu

ZAPRASZAMY NA 21. SPOTKANIE WOMEN IN TECHNOLOGY WE WROCŁAWIU!

Spotkanie odbędzie się tradycyjnie, w ostatni wtorek miesiąca, czyli 24.02. w godzinach 18:00 – 20:00.

Zapraszamy Was serdecznie na 25. piętro Sky Tower’a, do siedziby firmy SII.

Uwaga! Z przyczyn niezależnych od nas spotkanie we współpracy z Ten Square Games zostaje przełożone na marzec (ostatni wtorek marca, tj.31.03.).
Niemniej spotkanie lutowe odbędzie się. Miejsce i godzina bez zmian. Za to z innym prelegentem i tematem spotkania.

Plan spotkania:
18:00 – 18:15: Rozpoczęcie: kilka słów o Women in Technology

18:15 – 18:40: Sylwia Robak: Networking

18:40 – 18:50: Chwila przerwy 🙂

18:50 – 20:00: Adam Działak: Demoscena – sztuka malowania algorytmami

Adam Działak
Zafascynowany elektroniką i informatyką od wczesnego dzieciństwa. Entuzjasta grafiki komputerowej generowanej w czasie rzeczywistym. Swoją twórczą energię wyładowuje uczestnicząc aktywnie w demoscenie. Programista i designer kilku dem na 30-sto letniego Commodore 64, współczesne PC’ty. Jego ostatnia produkcja działa na studenckich akademikach.

„Demoscena – sztuka malowania algorytmami”

Czy trwający kilka minut film przyrodniczy z dźwiękiem może ważyć całe 4kb a Doom 3 96kb? Czy mający ponad 30 lat Commodore 64 z 64kb RAMu i 0,985 MHz procesorem może odtwarzać pliki MP3?
Odpowiedź twierdzącą na powyższe i wiele, wiele innych trudnych pytań możemy znaleźć w demach – produkcjach subkultury komputerowej zwanej demosceną.
Dema w wielkim uproszczeniu to programy generujące obraz i dźwięk w czasie rzeczywistym demonstrujące kunszt ich twórców – programistów, grafików i muzyków.
Wykład przybliży obszerne i trudne do opisania w kilku słowach zjawisko demosceny – jej przeszłości, produkcji, zwyczajów oraz przyszłości.

Prosimy o rejestrację poprzez EventBrite.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera