Spotkania, Spotkania Wrocław, 15.06.2015

25. spotkanie Women in Technology we Wrocławiu

Zapraszamy na 25. spotkanie WiT we Wrocławiu!

Tym razem widzimy się w pubie Włodkowica 21, 26.06. (pt.). Rozpoczynamy o godz. 18:00. Będzie o Agile’u i o systemie kontroli wersji GIT.


Plan spotkania:
18:00 – 18:10 Rozpoczęcie: kilka słów o Women in Technology
18:10 – 19:10 Patryk Obara: Git – z czym się to je i jak wygląda od środka
19:10 – 19:20 Krótka przerwa 😉
19:20 – 19:30 Objectivity – prezentacja firmy
19:30 – 20:30 Edyta Kucharska: Zwinny, gibki czy naciągany. Jaki jest tak naprawdę Agile i jak go rozumieć, aby osiągnąć sukces w projekcie
20:30 – … Networking/integracja

Pierwszą prezentację poprowadzi Patryk Obara.
„Git – z czym się to je i jak wygląda od środka”
Do tej pory powstało wiele systemów kontroli wersji, ale przez ostatnie kilka lat Git zdecydowanie uplasował się na wiodącej pozycji. I nie bez powodu – projekt ten dostarcza wielu funkcjonalności, nie zawsze oferowanych przez konkurencję, a jednocześnie implementuje bardzo prosty i elegancki algorytm.
Podczas prezentacji omówimy czym jest kontrola wersji, jak działa Git oraz co siedzi w jego bazie danych – wiedza ta pomaga w używaniu tego narzędzia na co dzień, a jednocześnie jest dobrą lekcją projektowania systemu rozproszonego.

Patryk_Obara

Patryk Obara

Natomiast o Agile’u opowie Edyta Kucharska– od 5 lat w branży IT, od 5 lat w Objectivity. Zaczynała jako programistka, dziś Project Manager. Najlepiej czuje się w projektach „zwinnych”, ale do Agile Coachingu jej daleko. Prywatnie, fanka dobrej kuchni, skandynawskich kryminałów oraz ostatnimi czasy- biegania.
Temat jej prezentacji to „Zwinny, gibki czy naciągany. Jaki jest tak naprawdę Agile i jak go rozumieć, aby osiągnąć sukces w projekcie”.

Edyta_Kucharska

Edyta Kucharska

Spotkanie organizujemy we współpracy z firmą Objectivity.
Objectivity Bespoke Software Specialists to brytyjska firma informatyczna, której centrum operacyjne działa we Wrocławiu od 9 lat. Założona przez Roba Helle zatrudnia obecnie prawie 400 osób. W swoich projektach korzysta z metodyk Agile, dzięki czemu ma codzienny kontakt z klientem, tak aby był na bieżąco ze wszystkimi pracami prowadzonymi w dedykowanym mu zespole.

Do zespołów projektowych Objectivity zatrudnia głównie ekspertów z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Dzięki ich umiejętnościom jest w stanie nie tylko dostarczać klientom rozwiązania wysokiej jakości, ale również dzielić się wiedzą i uczyć od siebie nawzajem. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania „szytego na miarę” – w większości na rynek brytyjski. Są to głównie aplikacje webowe oraz rozwiązania Business Intelligence. Aktualnie baza kodu to kilka milionów linii. A 80% z tego to .NET, w różnych wydaniach m.in. ASP.NET Forms oraz MVC. Objectivity zajmuje się różnymi domenami biznesowymi dotykającymi takich obszarów jak: fundusze inwestycyjne, logistyka, FMCG, lotnictwo czy farmaceutyka.
Objectivity_logo

Więcej o firmie będzie można dowiedzieć się na spotkaniu.

Miło nam również poinformować, że patronem medialnym wydarzenia jest portal Mam Spotkanie – najciekawsze wydarzenia dla kobiet.
To portal specjalnie stworzony dla Pań, chcących aktywnie spędzić czas – na rozwoju, rozrywce, etc. 12 kategorii tematycznych z wydarzeniami z całej Polski.
mam spotkanie

Gorąco zapraszamy! 🙂

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera