Spotkania, Spotkania Wrocław, 13.01.2016

#32 spotkanie WiT Wrocław

W nowym roku z nową energią! I Ciebie nie może zabraknąć na naszym spotkaniu 😉 Tym razem spotykamy się w ostatni wtorek miesiąca, jak za starych, dobrych czasów (dla niezorientowanych- do zeszłego roku, spotkania WiT we Wrocławiu odbywały się zawsze w ostatni wtorek miesiąca, a potem zachciało nam się zwinności).

Kiedy: 26 stycznia (wtorek), od godz.18:00
Gdzie: Pub Włodkowica 21, ul. Pawła Włodkowica 21, Wrocław

Prelekcje:
1. Maciej Wyrodek „Jak bardzo techniczny musi być tester?”
2. Edyta Prozorowska „Projekt zakończony, sukces ogłoszony… czyli jak nie popaść w samozachwyt”
3. Lightning talk: Agile Addicted
Inne: spotkanie jest bezpłatne i nie obowiązują zapisy.


To pora na przedstawienie, czego się dowiecie na spotkaniu.

„Jak bardzo techniczny musi być tester?”
Wiele osób, które chcą spróbować swoją przygodę z testowaniem zadaje sobie pytanie: „Jak bardzo techniczny musi być tester?”. Krótka odpowiedź- to zależy od projektu. Ale tutaj spróbujemy spojrzeć na ten temat z trochę szerszej perspektywy.

Agenda:
Co to znaczy „techniczny”?
Kto to jest „tester”?
Jak sytuacja ma się obecnie?
Wróżenie z fusów, czyli co przyniesie najbliższa przyszłość?
Dyskusja

Maciej Wyrodek jest testerem z 4 letnim doświadczeniem. Od ponad roku zajmuje się doszkalaniem innych z automatyzacji, a także udziela się przy weryfikacjach kandydatów na stanowiska testerskie– obserwacje wyniesione z obu tych funkcji zainspirowały go do głębszej analizy tego zagadnienia.


Drugą prezentację poprowadzi Edyta Prozorowska– project managerka w firmie S7 Medical Company. Projekty z obszaru IT nie są głównym obszarem jej działalności, ale przekładanie potrzeb biznesu na funkcjonalności systemów IT już tak. Jak mówi o sobie, ma łatwość rozumienia świata programistów. Prywatnie entuzjastka wycieczek po górskich szlakach, gry w squasha i wszelako rozumianych czytadeł.

„Projekt zakończony, sukces ogłoszony… czyli jak nie popaść w samozachwyt”
Bardzo często do projektów podchodzimy zero-jedynkowo – wiwatujemy sukces po zakończeniu projektu, natomiast mianem niepowodzenia określamy tylko te, których nie udało się zrealizować. Co natomiast z całą grupą projektów, które nie zostały zamknięte w budżecie i terminie albo, co gorsza, nie osiągnęły zakładanych celów? Jak tego uniknąć i gdzie leży klucz do sukcesu? Na te właśnie pytania odpowiedź znajdziesz podczas prezentacji.

Agenda:
1. Jak definiujemy sukces projektu?
2. Drogi użytkowniku – powiedz, czego potrzebujesz.
3. Wyższość planowania nad realizacją.
4. No risk, no fun – oswajanie ryzyka.
5. Case study.


Od pewnego czasu zapraszamy do nas inne wrocławskie grupy, które przedstawiają się podczas lightning talk’a. Tym razem pojawi się Agile Addicted.
Wrocławskie spotkania zwinnej społeczności!

Ludzie związani z IT dzielą się na dwie grupy – tych, którzy już uzależnili się od pracy w metodach (odrobinę bardziej) zwinnych i tych, którzy jeszcze się nie uzależnili 😉 Jedni i drudzy niosą ze sobą historie wspaniałych sukcesów, epickich porażek i banalnych stagnacji – chcemy się tym dzielić. Zależy nam na tym, by wrocławska społeczność informatyczna była forpocztą rewolucji, która nieustannie przeobraża sposób w jaki pracujemy, nie tylko kopiowała rozwiązania zasłyszane gdzieś na świecie. Pójdziesz w tę podróż razem z nami?

Agile Addicted

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera