Spotkania, Spotkania Wrocław, 11.02.2016

#33 spotkanie WiT Wrocław

Spotkanie lutowe już za 2 tygodnie, bo 25 lutego 2016r. o godz. 18:00. Widzimy się
w pubie Włodkowica 21 (ul.Pawła Włodkowica 21, Wrocław). Spotkanie zapowiada się niezwykle ciekawie. Kto chce posłuchać o takiej inicjatywie jak RoboCap, posłuchać prelekcji „Nauka programowania obiektowego w… LEGO?” oraz m.in. dowiedzieć się, jak dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Serdecznie zapraszamy!

Prelekcje:
1. Lightning talk: RoboCap
2. RoboCap, „Nauka programowania obiektowego w… LEGO?”
3. Martyna Matuszak o rozmowie kwalifikacyjnej
Inne: spotkanie jest bezpłatne i nie obowiązują zapisy.

Lightning talk, jak również pierwsza prezentacja zostaną przygotowane przez zespół tworzący inicjatywę RoboCap.
RoboCap to zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 6-14 lat organizowane przez grupę pracowników firmy Capgemini we Wrocławiu oraz pozytywnie zakręconych wolontariuszy spoza firmy, którzy się do inicjatywy dołączyli 🙂
W ramach zajęć dzieci biorą udział w różnorodnych projektach, podczas których uczą się planowania zadań, programowania, a także robotyki i elektroniki. Program został przetestowany na dzieciach pracowników firmy, które mogły poznać kulisy pracy swoich rodziców i zasiąść w ich biurze przy ich stanowiskach. Aktualnie rozszerzamy działalność i skierowaliśmy warsztaty do dzieci z wrocławskich szkół, domów dziecka
i szpitali. Główną zaletą zajęć w ramach RoboCap jest fakt, że dzieci nie tylko uczą się przy komputerze, ale także aktywnie współpracują w grupie.

robocap

“Nauka programowania obiektowego w… LEGO?”

Czy mając do dyspozycji: 32-bitowy ARM7 mikroprocesor oraz 256 Kb FLASH i 64 Kb RAM byłabyś/byś w stanie napisać elegancki obiektowy kod rozwiązujący np. problem śledzenia linii przez robota zbudowanego z klocków LEGO? Okazuje się, że wzorców OO można nauczyć się już w najmłodszych klasach podstawówki łącząc wyśmienitą zabawę z podstawami inżynierii oprogramowania.
W ramach wykładu pokażemy implementacje Javy na LEGO (LeJOs), nauczymy sie stosować wzorce: Behavior i Arbitrator oraz spróbujemy uczestnikom przybliżyć choć odrobinę emocje towarzyszące RoboCap’owym warsztatom.


Podobno gdy praca, którą się wykonuje nie daje radości, a tylko pieniądze, jest się śmiertelnie ubogim. Dlatego też, na najbliższym spotkaniu WiT we Wrocławiu, Martyna Matuszak chciałaby przeprowadzić Was przez ciemne i jasne strony rozmowy z przyszłym pracodawcą, byście mogli osiągnąć w przyszłości pełną satysfakcję. Odpowiemy sobie na najbardziej zawikłane pytania, skonstruujemy rzeczowe CV, omówimy najpopularniejsze błędy oraz udoskonalimy swoją prezencję na rozmowach kwalifikacyjnych.

Martyna_Matuszak_result

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera