Spotkania Wrocław, 31.03.2016

#35 spotkanie WiT Wrocław

Kwiecień we Wrocławiu będzie miesiącem wyjątkowym. Nie tylko z powodu wiosny i coraz lepszej pogody ale również z powodu GeekWeekWro#2. Już po raz drugi grupa Women in Technology zaangażowała się w tą inicjatywę.

Spotkanie odbędzie się 12.04.2016 w pubie na Włodkowica 21. Startujemy o 18:00.

Inne: Spotkanie jest bezpłatne i nie obowiązują zapisy.

Prelekcje:
1. Arnika Firlej – Predykcja defektów, coś dla testera i developera
2. Rafał Kozłowski – Jak być bardziej produktywnym
3. Ania Pietras: Lightning talk- Kobiety do kodu

GeekWeekWro#2 to tydzień pełen wiedzy, technologii i przede wszystkim zabawy!
Od 11 do 16 kwietnia 2016 po raz drugi będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach grup, które działają we Wrocławiu!
Koniecznie odwiedźcie stronę http://geekweekwro.pl/

Arnika Firlej – doświadczony tester oprogramowania, w branży od 2008 roku, gdzie przeszła całą ścieżkę szanującego się profesjonalisty, począwszy od testów manualnych, poprzez web serwisy, testy wydajnościowe, aplikacje mobilne, hurtownie danych, business intelligence, systemy wbudowane, zaawansowaną automatyzację, na zastosowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji w testowaniu kończąc. W pracy, poza obsesyjnym zorientowaniem na najwyższą jakość testowanych programów, szczególnie ceni sobie bliską współpracę z osobami odpowiedzialnymi za inne obszary tworzenia aplikacji, pomagając im zrozumieć, że testowanie to nie (tylko) wytykanie błędów programistom, ale integralna część procesu wytwarzania oprogramowania. Lubi szybką jazdę motocyklem i rewolwery Remington.

Predykcja defektów, coś dla testera i developera
Mimo nieśmiałych początków w latach ’90 ubiegłego wieku, zastosowanie sieci neuronowych i innych mechanizmów sztucznej inteligencji w testowaniu oprogramowania ostatnio zyskuje na popularności, głównie dzięki pojawiającym się co raz bardziej przyjaznym testerom narzędziom, takim jak platforma KNIME. Podczas mojego wystąpienia chciałabym przybliżyć Wam ideę zastosowania uczenia maszynowego do przewidywania obszarów najbardziej defektogennych w nowym kodzie tak, aby skorzystali na tym programiści, testerzy jak i cały projekt, gdyż jak uczą przykłady, można dzięki użyciu tego nowatorskiego i przyjaznego rozwiązania zarówno ograniczyć liczbę błędów i zaoszczędzić część budżetu.

Rafał Kozłowski – trener szeroko pojmowanego rozwoju osobistego, coach, trener NLP, trener produktywności i zarządzania sobą w czasie, trener zarządzania finansami osobistymi a prywatnie – fan filmów s-f. Misją Rafała jest stworzyć organizację, która będzie pomagała setkom, jeśli nie tysiącom osób dziennie. Kieruje się dewizą, że w życiu nie należy się odnaleźć, tylko się stworzyć.
Przez wiele lat pracownik firm jako programista komputerowy. Po latach pracy w zawodzie, postanowił się przebranżowić i pomagać ludziom w osiąganiu ich celów i sukcesów.
Prowadzi szkolenia z zakresu produktywności. Ostatnie szkolenie prowadził na 25 piętrze wrocławskiego SkyTower dla jednej z wiodących firm outsourcingowych w Polsce. Ściśle współpracuje również z jednym z największych na świecie bankiem inwestycyjnym.
Prywatnie – człowiek zafiksowany na punkcie rozwijania siebie i sprawiania, aby życie było jeszcze lepsze. Mając duże pokłady wiedzy zdobyte przez kilka lat uczestnictwa w kursach i szkoleniach, postanowił podzielić się swoją wiedzą z resztą świata. I tak zaczął prowadzić swojego bloga pod adresem http://rafalkozlowski.pl. Następnie zaczął tworzyć szkolenia, które prowadzi do dziś i konstruuje nowe, które mają pomóc innym w sprawianiu, aby ich życie było takie, jak sobie tego wymarzą. Obecnie pracuje nad nowym produktem szkoleniowym z zakresu finansów osobistych.

Na spotkaniu Rafał zaprezentuje nam podstawowe informacje o tym, jak być bardziej produktywnym.
Przejdzie przez poprawne definiowanie celów, opowie też co nieco o wizji i dlaczego jest ważna, dowiemy się też trochę o sile woli i o tym, jak spaja cele, wizję i wartości.
Na koniec Rafał przedstawi nam informacje o planowaniu oraz priorytetyzacji swoich zadań oraz celów.

Rafal_Kozlowski

Oprócz dwóch prezentacji będziecie mogli też usłyszeć lightning talk-a, który wygłosi Ania Pietras. Opowie o blogu Kobiety do kodu.
Jak sama mówi: „Blog Kobietydokodu.pl to miejsce, od którego zaczynałam programować, który z czasem stał się kompletnym kursem Javy, od pierwszych kroków z programowaniem do własnej aplikacji webowej i jej udostępnienia w internecie.
Ale także bardziej doświadczeni programiści znajdą coś dla siebie – od cyklu 'praktyczna Java’, gdzie omawiamy ciekawe technologie, po wywiady z innymi osobami z branży w cyklu 'Kulisy branży’. Co poniedziałek serwujemy też porcję newsów i ciekawostek ze świata IT w serii ‪#‎main‬.”

logoKobietyDoKoduPion

Partnerem spotkania jest Volvo Group IT w Polsce.
Volvo Group IT w Polsce to Globalne Centrum Usług Informatycznych w ramach Grupy Volvo.
Realizujemy kompleksową obsługę IT dla wszystkich spółek koncernu, rozwijając i utrzymując ponad 1 500 systemów w wielu technologiach np. Microsoft.Net, Java, SAP, IBM iSeries, Mainframe.
Przez lata zbudowaliśmy silny zespół ekspertów IT z zakresu architektury systemów IT, analizy biznesowej, programowania aplikacji, zarządzania testami czy też projektami.
Stawiamy na rozwój osobisty i zawodowy, oferując uczestnictwo w programach szkoleniowych i mentoringowych, projektach międzynarodowych oraz inspirujących inicjatywach dzielenia się wiedzą takich, jak Hackathon, Coding Dojo itp. Wspieramy pasje i aktywność sportową, angażujemy się w szereg inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych m.in. w wolontariat pracowniczy, szkolenia z pierwszej pomocy.
Nasze działania już po raz siódmy zostały wyróżnione międzynarodowym certyfikatem Top Employer.
Więcej informacji na stronie http://www.volvogroup.pl/kariera/.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera