Spotkania, Spotkania Wrocław, 13.05.2016

#36 spotkanie WiT Wrocław

Kto by nie chciał świętować z nami 3. urodzin we Wrocławiu? Spotykamy się już 20 maja (piątek) o godz.18:00 w biurze firmy DataArt w Grunwaldzki Center, adres to plac Grunwaldzki 23.

Inne: spotkanie jest bezpłatne i nie obowiązują zapisy.

Prelekcje:
1. Angelika Maria Piątkowska: BHP z perspektywy programisty
2. Karolina Stanisławska o programowaniu genetycznym

Pierwszą prelekcję wygłosi Angelika Maria Piątkowska, znana bardziej jako piatkosia. Lubi łączyć technologie, dziedziny i społeczności, które pasują jak pięść do nosa (albo jak kto woli- łączy wodę z ogniem, tak by ogień nie zgasł, a woda nie wyparowała). Przeżyła studia na Uniwersytecie Zielonogórskim (kierunek Informatyka, podyplomowo również BHP). Zawodowo programistka c# z nutką BHPowca. Znana ze swojej nienawiści do Javy i miłości do IRCa (prowadzi kanał ‪#‎listekklonu‬ znany w sieci pirc oraz quakenet) oraz historii nowożytnej. Czasami lubi coś dobrego poczytać, rzadziej (ale jednak) też popisać. Prywatnie ogranizatorka Security BSides
i wolontariuszka kilku eventów z okolic. W związku z python masterem.
„BHP z perspektywy programisty”
Myślisz, że pracując w biurze i klepiąc kodzik lub siedząc z nosem w logach nic ci nie grozi? Nic bardziej mylnego, jak by to powiedział Kotarski. Niskie zagrożenie nie oznacza jego braku, a o uśpioną czujność w naszym przypadku najlepiej. Jako że o .net było całkiem niedawno, Angelika spróbuje poopowiadać o BHP „ludzkim głosem”. Będzie o przerwach, pozytywnym i negatywnym wpływie słoneczka, redukcji bólu, stresie oraz o tym, że te całe szkolenia BHP to jedna wielka ściema i można je spokojnie sprowadzić do 1 minuty czasu.

angelika_piatkowska

Druga prelegentka, Karolina Stanisławska– programistka Pythona, absolwentka Politechniki Poznańskiej. Programuje systemy przetwarzania prognoz pogody dla swoich pracodawców w Skandynawii i eksperymentuje z ulepszaniem modeli pogodowych przy pomocy programowania genetycznego.
W swojej karierze zawodowej miała do czynienia z różnymi projektami, od odkrywania wzorców przestrzennych w danych z social media po debugowanie kodu obsługujacego sprzęt pomiarowy w stacji monitoringu pośrodku Laponii. Od dwóch lat regularnie jeździ do Arktyki, z ktorą jest związana zawodowo ale trochę też uzależniona. Jak nie programuje, jeździ na longboardzie i uprawia chilli.
Programowanie genetyczne (GP) to mniej znana metoda z dziedziny uczenia maszynowego, przy pomocy której można syntetyzować programy komputerowe rozwiązujące zadany problem na bazie elementów wybranego języka. Polega na ewolucji losowo wygenerowanej populacji programów, które następnie poddawane są krzyżowaniu i mutacji w sposób inspirowany naturalnym procesem ewolucji i selekcji naturalnej. W rezultacie powstaje populacja, czyli zbiór programów, która wykazuje najlepsze przystosowanie do środowiska – a więc najlepiej rozwiązuje problem.
Karolina w swojej prezentacji pokaże jak to wszystko jest możliwe i zaprezentuje najciekawsze przypadki rozwiązywania praktycznych problemów przy użyciu GP.

karolina_s

Miło nam poinformować, że tym razem gościć nas będzie firma Dataart Wrocław. Kto chce być pewny, że w dniu naszego wydarzenia trafi na miejsce spotkania bez problemu, może odwiedzić biuro 2 dni wcześniej podczas Open Day.

dataart-logo-blue

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera