Kobiety w IT, Spotkania, Spotkania Kraków, 30.07.2016

#38 spotkanie WiT Kraków – odkrywaj z nami IT

Lato w pełni, a my mamy specjalnie coś dla Ciebie! Inspirujące wykłady, wyjątkowi prelegenci, przepiękne miejsce, bo tym razem spotykamy się na Barce 😀 Odsłaniamy przed Tobą kilka szczegółów spotkania, więcej pojawi się niebawem!

Kiedy? 11 sierpnia, 18:30

Gdzie? Barka, Podgórska 16, Kraków

Aleksandra Gawron i Karolina Furyk  przedstawią temat: Czy rapid prototyping to przyszłość medycyny?

karolina

Karolina Furyk – Grabowska: Doktorantka Politechniki Krakowskiej Wydziału Mechanicznego, nauczycielka w Zespole Szkół Mechanicznych numer 2 w Krakowie, współwłaścicielka firmy 3D FLY a prywatnie szczęśliwa żona i mama pięciomiesięcznego Olka. W pełni spełniona czuje się w salach laboratoryjnych a jej zainteresowania skupiają się na zastosowaniu innowacyjnych technologii takich jak laser czy szybkie prototypownie w medycynie. W chwili obecnej każdą wolną chwilę spędza razem z synkiem którego zapoznaje z przyrodą oraz górami.

ola

Ola to pasjonat druku 3D i projektowania 3D, a także nowych technologii wytwarzania. Wspólnie z koleżanką ze studiów założyła własne biuro projektowo – konstrukcyjne, specjalizujące się w druku 3D i sprzedaży drukarek 3D oraz materiałów używanych do druku. Ola ukończyła z wyróżnieniem wydział Politechniki Krakowskiej. N swoim koncie ma również ukończenie kursu obsługi frezarek cnc sterowanych numerycznie. Prywatnie Ola uwielbia koszykówkę i piłkę nożną a także kross country, enduro, downhill a w wolnych chwilach poświęca się kryminałom i książkom sensacyjnym.

 

Marek Peszt – Pracuje w IBMie od dziewięciu lat jako tester. Od czterech lat, bedąc Test Leadem, koordynuje testy systemowe.
Podczas swojej kariery w firmie, miał do czynienia z różnymi rodzajami testów; min.: testy komponentowe, funkcyjne, systemowe, wydajnosciowe.
Swoją karierę zawodową zaczynał jako Tester w Computerlandzie (obecnie Sygnity). Pracował również na stanowisku developera aplikacji internetowych.
Ukonczył Informatykę na Politechnice Krakowskiej. Posiada certyfikat ISTQB (Fundamental Level).

Swoje analityczne umiejętności zawdzięcza szachom, rozwiązywaniu sudoku i łamigłówek matematycznych. W wolnych chwilach biega, chodzi po górach, amatorsko startuje w triathlonach.

Agenda

Przepis na idealnego testera.

  1. Po co są testy? – Mój kod jest bezbłędny!
  2. Przepis na idealnego testera: Uczyć się, uczyć się , uczyć się!
  3. Know how testowania, czyli być jak Lenin.
  4. Jeden mały kod, a tyle różnych sprawdzeń.
  5. Defekty – organizmy stadne
  6. Precyzyjna powtarzalność, czy nieprzewidywalność dziecka – automaty kontra manuale.
  7. Kilka przykładów z pracy testera.
  8. Lupa i skalpel – czyli narzędzia testera.
  9. Pytania – co każdy chce wiedzieć i nie boi się zapytać.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera