Spotkania, Spotkania Warszawa, 06.10.2014

4. spotkanie Women in Technology w Warszawie

Zapraszamy na spotkanie Women in Technology w Warszawie 20 października. Spotykamy się w firmie Symantec, ul.Postępu 17A, o godzinie 18:00.
Spotkanie jak zwykle podzieliliśmy na dwie części, ale tym razem oba wystąpienia będą dotyczyły sztucznej inteligencji.  Pierwsza część będzie w formie rozważań, natomiast druga w formie warsztatu.  Osoby chętne poznać podstawy Lispa zachęcamy do zabrania ze sobą laptopów.

Plan spotkania:

1. Agata Malec-Sromek – „Czy Sztuczna Inteligencja zagraża człowiekowi? Wyraź swoje zdanie!”

Czy zastanawiasz się czasem nad tym jak będzie wyglądało Twoje miasto za kilkadziesiąt lat? Już powstają dokumenty regulujące prawa myślących i czujących robotów. Jeden z nich dotyczy roku 2056. Czy to aż tak długi czas, abyśmy nie musieli się nim interesować? Już dziś mamy problem, aby odróżnić w sieci człowieka od bota (czyli programu wykonującego czynności w zastępstwie człowieka), programy same potrafią się uczyć, a nawet z nami rozmawiać jak np. Eugenne Gustman. Zapraszam na wspólną dyskusję i troszkę podstawowej  wiedzy o sztucznej inteligencji.

Agata  – ukończyła Informatykę Stosowaną na Akademii Górniczo-Hutniczej o specjalności Inżynieria Systemów i Oprogramowania oraz Grafikę Komputerową na Politechnice Krakowskiej. Współzałożycielka firmy szkoleniowej Pixelstar (www.pixelstar.pl), w której prowadzi szkolenia HTML5, CSS3 i JavaScript. Dodatkowo zajmuje się tworzeniem stron i aplikacji internetowych w ramach projektu kreujemyinternet. Od kilku lat pracuje w branży jako JavaScript developer.  Organizatorka spotkań Women in Technology w Warszawie. Interesuje się sztuczną inteligencją i programowaniem.  W wolnym czasie gra intensywnie w badmintona, pływa i rysuje.

Twitter @agatajs

AgataMalec

 

2. Wojciech Gac – Lisp – powiew jutra z przeszłości„.

W ramach prezentacji opowiem pokrótce o jednym z najstarszych języków programowania, będącym wciąż w użytku – Lispie i jego dialekcie – Scheme. Pokażę, że mimo ponadpięćdziesięcioletniej historii języki z tej rodziny są aktywnie rozwijane i używane, a wiele osób uważa, że mają przed sobą świetlaną przyszłość. Prezentacja ma charakter warsztatowy, więc postaram się przybliżyć składnię języka oraz pokazać kilka ciekawych przykładów użycia

Wojciech – programista, student Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, pasjonat języków funkcyjnych oraz archaicznych komputerów i systemów operacyjnych. Wierny użytkownik Emacsa. Wierzy, że Lisp i Haskell to najlepsze rzeczy w naszej cywilizacji od czasów krojonego chleba.

 

Zapisy:  sztuczna-inteligencja4wit.evenea.pl

Organizatorzy: Agata Berka i Agata Malec-Sromek www.pixelstar.pl

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera