Spotkania, Spotkania Wrocław, 15.02.2017

#44 spotkanie WiT Wrocław

Zbliża się kolejne spotkanie. Będzie na nim m.in. prelekcja „UX z perspektywy testera”.
Kiedy: 21 lutego 2017 (wtorek)
Gdzie: Szklarnia, ul. Ofiar Oświęcimskich 19

O „UX z perspektywy testera” opowie Arnika Hryszko. Swoją prelekcję zapowiada tak:
„UX (User Experience) w ogólnym ujęciu określa zadowolenie użytkownika z produktu mu dostarczonego. I choć termin ten nie pojawił się niedawno, ostatnio zyskuje coraz większą popularność. W swojej prezentacji przybliżę ważną rolę UX w tworzeniu oprogramowania oraz odpowiem na pytanie jak tester może przyczynić się do zadowolenia użytkownika końcowego.”.

Arnika Hryszko – doświadczony tester oprogramowania, w branży od 2008 roku, gdzie przeszła całą ścieżkę szanującego się profesjonalisty, począwszy od testów manualnych, poprzez web serwisy, testy wydajnościowe, aplikacje mobilne, hurtownie danych, business intelligence, systemy wbudowane, zaawansowaną automatyzację, na zastosowaniu mechanizmów sztucznej inteligencji w testowaniu kończąc. W pracy, poza obsesyjnym zorientowaniem na najwyższą jakość testowanych programów, szczególnie ceni sobie bliską współpracę z osobami odpowiedzialnymi za inne obszary tworzenia aplikacji, pomagając im zrozumieć, że testowanie to nie (tylko) wytykanie błędów programistom, ale integralna część procesu wytwarzania oprogramowania. Lubi szybką jazdę motocyklem i rewolwery Remington.

Arnika Firlej

Drugim prelegentem jest Bartosz Pietrucha.
Doświadczony inżynier oprogramowania pracujący na co dzień z językami Java i JavaScript. Pierwsze programy pisał w szkole podstawowej w Pascalu i Delphi zawstydzając nauczycieli informatyki. Nie tylko pisze czysty kod, ale zawsze pamięta o wartości biznesowej oprogramowania jako produktu.

Temat prelekcji: Angular 2 with Typescript
Podczas prelekcji zostaniesz zaznajomiony z najistotniejszymi elementami języka TypeScript, które doskonale współgrają z technologią Angular2. Nauczysz się najważniejszych konceptów architektury komponentowej Angulara 2 oraz jego elementów składowych. Na końcu zobaczysz jak Angular CLI może ułatwić pracę oraz rozpoczynanie nowego projektu od zera.

bartosz_pietrucha

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera