Spotkania, Spotkania Wrocław, 25.04.2017

#46 spotkanie WiT Wrocław

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 26 kwietnia od godz.18:00 w Cocofli (ul. Włodkowica 9). Podczas spotkania usłyszycie 2 prelekcje pracowników firmy Volvo – partnera spotkania.

Tematy prelekcji:
1. „Wyzwania automatyzacji w ciągłej integracji” – o tworzeniu i utrzymaniu testów automatycznych w dużym projekcie i wyzwaniach z tym związanych.
2. „Jak zostać 'wężoustym’, czyli Python dla każdego” – o podstawach programowania w języku Python.
Spotkanie jest bezpłatne i nie ma zapisów 😉

Prelekcję „Wyzwania automatyzacji w ciągłej integracji” wygłosi Agnieszka Nowaczyńska – absolwentka Politechniki Wrocławskiej, testerka oprogramowania z trzyletnim doświadczeniem, od początku pracująca w dużych projektach. Aktualnie odpowiedzialna m.in. za przygotowywanie testów automatycznych z wykorzystaniem języka C# script i Test Complete’a w złożonym systemie, składającym się z aplikacji desktopowych, webowych i mobilnych. Prywatnie fanka exit roomów, kryminałów oraz wierny kibic (każdej!) polskiej reprezentacji.

O prelekcji:
Automatyzacja staje się coraz popularniejszym sposobem na zredukowanie czasu, który trzeba poświęcić na najmniej pasjonującą część pracy testera – testy regresyjne. Rozwiązanie to ma również swoje wady i stawia nowe wyzwania przed osobami odpowiedzialnymi za testy automatyczne. W prezentacji chciałabym przedstawić zagadnienienia na których trzeba się skupić, jeśli testy automatyczne mają dobrze spełniać swoją rolę. Zaprezentuję problemy, które można napotkać, gdy projekt trwa długo, a skrypty tworzone są przez kilkanaście osób na przestrzeni kilku lat. Opiszę, o co zadbać w obszarze testów automatycznych, aby ułatwić życie naszym następcom – gdyż zdarza nam się zapominać, że nasza praca może zostać wykorzystana przez innych w przyszłości.

Agnieszka

O Pythonie opowie Filip Owczarek – od czasu, gdy w wieku 12 lat napisał swoje pierwsze „hello world”, swoich sił próbuje w coraz to innych językach programowania. Przygodę z Pythonem rozpoczął przypadkiem, gdy jeden z wrocławskich „startupów” szukał śmiałka, który podejmie się ratowania systemu opartego na frameworku Django. Od tamtej pory Filip tak bardzo polubił ów język, że dziś zawodowo tworzy w nim programy używające uczenia maszynowego do przewidywania błędów w programach. Poza pracą używa Pythona do rozwiązywania ciekawych problemów przy użyciu sztucznej inteligencji.

Opis prezentacji:
Jak zostać 'wężoustym’, czyli Python dla każdego. W czasie prezentacji Filip postara się omówić to, co sam chciałby wiedzieć gdy zainteresował się językiem Python: zalety i wady programowania w tym języku; różnice między „starym” Pythonem (w wersji drugiej) i „nowym” (w wersji trzeciej); zachęci do wspólnych ćwiczeń polegających na wykonaniu podstawowych poleceń języka, zarówno w formie skryptu, jak i z wykorzystaniem linii poleceń; przedstawi wartościowe źródła wiedzy o Pythonie i spróbuje podpowiedzieć co zrobić, aby nauczyć się w nim programować. A jako wisienkę na torcie – przedstawi odrobinę bardziej zawansowane bilbioteki Pythona, dzięki którym można w prosty sposób stworzyć użyteczne aplikacje oraz pokaże programy które możemy usprawnić, wykorzystując ten język.

Filip

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera