Spotkania, Spotkania Wrocław, 26.10.2017

#48 spotkanie WiT Wrocław

Po długiej wakacyjnej przerwie wracamy z nową energią.
Serdecznie zapraszamy na nasze kolejne spotkanie do Szklarni przy ul. Ofiar Oświęcimskich 19. Spotkanie odbędzie się w ostatni czwartek października, czyli 26.10. od godz.18:00.

Prelekcje: „Do IT right – what (not) to put on your résumé” i „Jak zostać programistą”.

Niezmiernie miło przedstawić nam 1. prelegentkę. Z prelekcją „Do IT right – what (not) to put on your résumé” wystąpi Ewelina Kurasz. Z wykształcenia badacz społeczny. Z zamiłowania rekruter. Obecnie spełnia sie jako analityk biznesowy. Pasjami zakochana w IT. Zafascynowana procesem powstawania kodu. [Magia!] Po godzinach wielka fanka konferencji IT, gdzie uwielbia poznawać nowych, fascynujących ludzi. Wychodzi z założenia, że praca powinna być pasją. Obecnie związana z Volvo gdzie skutecznie łączy swoje zainteresowania z życiem zawodowym.
„Skrupulatnie przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej. Zastanawiasz się, jakie padną pytania i co na nie odpowiesz. Skupiając się na samej rozmowie, możesz jednak zapomnieć o tym, co będzie działo się przed rozmową, a co jest równie istotne. Twoje CV! Podczas warsztatów dowiesz się w jaki sposób można pokazać w swoim CV, że zatrudnienie Cię przyniesie wartość dodaną potencjalnemu Pracodawcy. Dowiesz się również jak zbudować swoje CV, aby zdobyć uwagę rekrutera, a co za tym idzie, zostać zaproszonym na spotkanie. Otrzymasz również kilka rad co (nie) powinno znaleźć się w dobrze napisanym i przyciągającym uwagę résumé.
Ponadto podzielę się z Tobą krótką historią totalnej zmiany branży – jak IT Rekruter został Analitykiem Biznesowym w IT i jak pasja wpływa na Twoje życie. Case study: co zrobić, żeby się przebranżowić”.

ekurasz

O tym „Jak zostać programistą” opowie Arletta Jasonek, QA w Nokia od 2009. Programuje w pythonie, kocha pracę w supporcie. W ramach Girls4Girls zaraża miłością do pythona i programowania kolejne pokolenia dziewczyn. Prywatnie mama dwóch łobuziar. W wolnym czasie przerabia kilometry włóczki na szydełkowe zabawki. W swojej prezentacji pt. „Jak zostać programistą”, wyjaśni dla kogo jest programowanie, jak zacząć oraz czego się spodziewać w tak obranej ścieżce kariery.

ajasonek

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera