Konkursy, WiT4People, 30.06.2020

5 powodów dla których nie warto brać udziału w konkursie WiT4People?!

5 powodów dla których nie warto brać udziału w konkursie WiT4People?!

W konkursie WiT4People chodzi o dwie rzeczy! Po pierwsze, aby pomagać organizacjom pozarządowym, a po drugie, żeby pomagać młodym programistom i projektantom w zdobyciu doświadczenia i nowych umiejętności. 

Czyli generalnie chodzi o to, żeby pomagać! Mimo tak fajnego celu są pewne powody, dla których nie warto być częścią tak zacnego projektu. Jakie?!

1. Jeśli Twoje portfolio ugina  się od projektów…

…i nie zmieści się tam już ani jeden więcej! 

Jesteśmy pewne, że prace konkursowe będą tak dobrymi projektami, że absolutnie każdy będzie chciał umieścić je w swoim portfolio. Więc jeśli nie wepchniesz tam już totalnie nic, no to faktycznie nie warto, bo skręci Cię w środku na myśl, że takiego projektu w swoim portfolio mieć nie będziesz.

2. Jeśli Twój kalendarz jest napięty do granic możliwości…

… i nie wciśniesz tam już nic więcej!

Termin oddania pracy konkursowej jest ściśle określony a i nie ma go wybitnie dużo, więc jeśli już teraz nie wiesz w co ręce włożyć i znalezienie kolejnych wolnych godzin graniczy z cudem, to faktycznie nie warto brać udziału. Konkurs ten bowiem wymaga zaangażowania czasowego i spędzenia przynajmniej parunastu godzin w kodzie czy makietach.

3. Jeśli totalnie nie znasz się na aplikacjach mobilnych…

… i nie masz zamiaru ich poznać!

Aktualnie trwający konkurs w ramach projektu WiT4People to Mammarzeniowa aplikacja wolontariuszy, która w stu procentach jest projektem mobilny. Wymaga więc zajawki na mobile zarówno w kwestii UX/UI jak i samej developerki! Więc jeśli masz ciarki ( te nieprzyjemne ) na samą myśl o projektowaniu czy programowaniu mobile to poczekaj na kolejny konkurs, jest duża szansa, że nie będzie on już dotyczył aplikacji mobilnych!

4. Jeśli nie lubisz współpracować z ludźmi…

…i nie chcesz nad tym pracować!

Ogromne znaczenie w tym konkursie ma dobre rozplanowanie zadań w czasie i współpraca między członkami zespołu. Projekt wymaga bowiem przegadywania, dzielenia się pracą, współdzielenia branchy i kooperowania! Jeśli więc ostatnie co chciałbyś robić to rozmawiać z ludźmi i dzielić z kimś swój kod to zdecydowanie więcej skorzystasz na konkursach, w których liczy się praca jednostki a nie grupy.

5. Jeśli nie masz serca pomagacza…

… i nie czujesz konkursów bez nagród!

Ten konkurs jest wyjątkowy! Chcemy bowiem pokazać, że można dzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i robić coś dobrego dla samego pomagania! Nie ma tu wielkich nagród ani materialnych korzyści! Są za to nie wymierne profity takie jak, satysfakcja, możliwość dodania nowego projektu do portfolio, super znajomości, nowe umiejętności i turbo fun z robienia czegoś dobrego! Więc jeśli totalnie tego nie czujesz i uważasz, że jak konkurs to być powinny medale i nagrody to zdecydowanie ten konkurs nie jest dla Ciebie. Co nie znaczy, że Cię skreślamy! Totalnie nie! Lojalnie tylko znać dajemy, że tu ich nie znajdziesz!

Jeśli przeczytałaś/łeś wszystkie argumenty przeciw i dalej czujesz, że to dla Ciebie to nie pozostaje Ci nic innego jak ZAPISAĆ SIĘ do udziału w konkursie na Mamarzeniową aplikację! Zapisy trwają tylko do 5 lipca więc nie czekaj zbyt długo!

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera