Spotkania, Spotkania Wrocław, 18.09.2013

5. spotkanie Women in Technology Wrocław

5 spotkanie WiT Wrocław

ZAPRASZAMY NA 5. SPOTKANIA WOMEN IN TECHNOLOGY WE WROCŁAWIU.

Podczas spotkania rozlosujemy również nagrodę ufundowaną przez firmę TrueCom Sp. z o. o.

18.00 – 18.15: Rozpoczęcie spotkania
18:15 – 18.20: Kilka słów o Women in Technology
18.20 – 19.20: Marcin Jaskólski – Massive paraller computing – Nvidia Cuda approach
19.20 – 20:00: Networking

 

Abstrakt:
Masywne obliczenia równoległe mają ważne zastosowanie w nowoczesnej inżynierii i badaniach naukowych. Musimy liczyć więcej, szybciej i dokładniej – na dużych superkomputerach i klastrach obliczeniowych, które nie zawsze są dostępne. Technologia Nvidia CUDA przełamuje tę barierę dostarczając potężne środowisko do obliczeń przy pomocy urządzeń GPU. Podczas tej prelekcji zapoznamy się z technologią Nvidia CUDA, zobaczymy jak to działa i spróbujemy określić, które rodzaje zadań obliczeniowych są przyjazne temu środowisku.

mgr inż. Marcin Jaskólski – W branży od 16 lat, zajmuje się programowaniem i kompleksowym projektowaniem systemów – głównie w oparciu o platformę GNU/Linux i OpenSource. Jako doktorant męczy studentów algorytmiką i programowaniem w języku C++, zaś w ramach pracy badawczej zajmuje się masywnymi obliczeniami równoległymi, głównie na GPU z wykorzystaniem technologii Nvidia CUDA. Lubi traktować technologię holistycznie – od podstawowych zjawisk po końcowe użycie. W ramach odpoczynku od silnych źródeł pola elektromagnetycznego tańczy tango argentyńskie.

 

Na spotkanie możecie zarejestrować się na stronie: http://5spotkaniewit.eventbrite.com/

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera