Spotkania Katowice, 14.09.2014

6. spotkanie Women In Technology Silesia

Spotkanie odbędzie się w czwartek 18 września o godzinie 18:00 w Cybermachinie (ul. Damrota 6, Katowice) .

Plan spotkania:

18.00 – 18.15: Rozpoczęcie: kilka słów o Women in Technology
18:15 – 18:55: Małgorzata Borzęcka: Programowanie bez programowania.
18:55 – 19:20: Marlena Staszek: Programiści w Social Media
19:20 – 19:50: Aleksander Małaszkiewicz: Human code
19:50 – 22:00: Networking/Integracja

Programowanie bez programowania

Programowanie bez programowania? Tworzenie aplikacji bez zaglądania w kod? Tak! Da się! Ale po co w takim razie programista? Czy jest potrzebny do czegokolwiek? Czy biznes sam sobie nie da rady z tworzeniem swoich aplikacji? Będą one w końcu takie, jakie biznes chce bez zbędnego gadania programistów, których i tak nikt przeciez nie rozumie! Na wszystkie te pytania odpowiem podczas swojej prezentacji, pokazując project Siena, który umożliwia zabawę z tworzeniem aplikacji pod Windows 8 bez zbędnego programowania.

Programiści w Social Media

Czego boją się programiści? Dlaczego Social mediom mówią „nie!” ? A może nie do końca jest tak ? Podczas prezentacji pokażę wyniki sondy przeprowadzonej wśród programistów.

Human code

Kod jako narzędzie do komunikacji w zespole, czyli o tym, że kod jest dla ludzi, a nie dla komputerów. Jak sprawić, aby przybrał bardziej ludzką postać? Dlaczego warto dbać o czystość kodu i stosować standardy?

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera