Konferencje, Wydarzenia, 25.10.2018

7. edycja konferencji dla programistów FutureDev Day

W dniach 30 listopada – 1 grudnia 2018 w Gliwicach odbędzie się już 7. edycja konferencji programistycznej FutureDev Day (FDD). W ramach dwudniowego spotkania odbędzie się 13 inspirujących wykładów oraz 3 szkolenia w formie warsztatów. Rejestracja na wydarzenie rozpocznie się 22 października. Zgłoszenia należy wysyłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.futuredevday.pl. Udział w wykładach będzie darmowy, natomiast część warsztatowa – płatna.

Co w programie?

Tegoroczna agenda konferencji ma formę dwudniowego wydarzenia – 30 listopada (piątek) odbędą się płatne warsztaty prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów z FutureProcessing (FP). Drugi dzień to bezpłatne wykłady zamknięte w 4 blokach tematycznych: Future (w ramach którego omawiane będą takie zagadnienia, jak Blockchain, Serverless i Service Mesh), Data (m.in. Autoenkodery, architektura Lambda), Architecture (m.in. Oauth2, Service Fabric) oraz Frontend (RxJS, Redux). Pełna agenda oraz opisy prelekcji dostępne są na stronie wydarzenia.
Jak zawsze na konferencję został zaproszony gość specjalny, którym w tym roku jest Szymon Kulec – architekt, Microsoft MVP, prelegent, inżynier oprogramowania oraz lider Warszawskiej Grupy .NET. Jego prelekcja pt. „Filary chmur” dotyczyć będzie zarządzania infrastrukturą, platformą i usługami w chmurze publicznej.

Rejestracja

Rejestracja na FDD 2018 rozpocznie się w poniedziałek 22 października. W czasie jej trwania uczestnicy będą mogli zgłosić się do udziału w płatnych warsztatach, które odbędą się w siedzibie firmy Future Processing oraz w bezpłatnych wykładach organizowanych w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Rejestracja na wykłady zakończy się 31 października, natomiast rejestracja na warsztaty – 13 listopada. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na stronie wydarzenia w dniu rozpoczęcia rejestracji.

Dlaczego warto?

FutureDev Day to konferencja programistyczna, która powstała w 2012 roku z chęci poszerzania wiedzy i umiejętności osób z FP, pracujących w różnych zespołach projektowych. Początkowo wydarzenie miało charakter zamknięty (prelegentami oraz uczestnikami FDD mogli być jedynie pracownicy FP), jednak ze względu na duże zainteresowanie konferencją, w 2016 roku zdecydowano o otworzeniu jej na uczestników spoza FP. Dzień wypełniony krótkimi 25-minutowymi wykładami o różnorodnej tematyce stanowi przegląd najaktualniejszych trendów branży IT. Pozwala to na wzajemne zaczerpnięcie inspiracji specjalistom, którzy na co dzień pracują w różnych obszarach programowania.

Czyja to sprawka?

Organizatorem konferencji FutureDev Day jest gliwicka firma Future Processing zajmująca się tworzeniem wysokiej jakości oprogramowania i dostarczająca zaawansowanych technologicznie rozwiązań poprawiających komfort życia, zwiększających bezpieczeństwo mieszkańców miast, czy zapobiegających marnowaniu wody i żywności. W portfolio Future Processing znajdują się m.in. badawczo-rozwojowy projekt ECONIB, który ma na celu zwiększenie skuteczności diagnostyki i leczenia nowotworów, oraz CIVICO — rozwiązanie, które pozwala zamienić tradycyjny monitoring w System Inteligentnej Analizy Obrazu, wykrywający niebezpieczne i niepożądane sytuacje, tj. wandalizm czy samochody jadące pod prąd. Future Processing jest także jedną z trzech śląskich firm wchodzących w skład konsorcjum FP Space, które tworzy rozwiązania pod kątem zaawansowanych misji kosmicznych oraz przetwarzania danych satelitarnych z wykorzystaniem uczenia maszynowego. Firma jest także organizatorem ogólnopolskiej konferencji QualityExcites oraz cyklu wykładów i warsztatów Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zobacz stronę wydarzenia: https://futuredevday.pl
Zajrzyj na FutureDev Day na Facebooku https://www.facebook.com/futuredevday
Albo na Twitterze: https://twitter.com/FutureDevDay

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera