Studia Kraków, 16.05.2018

7 edycja ogólnopolskiej konferencji Quality Excites – dla fanów jakości oprogramowania

Już po raz siódmy, w dniach 22-23 czerwca 2018 r. Gliwice będą gościć uczestników ogólnopolskiej konferencji poświęconej jakości oprogramowania, Quality Excites. Bogaty program wydarzenia obejmuje aż 19 wykładów, 7 warsztatów oraz 4 panele dyskusyjne. Rejestracja na konferencję odbędzie się w dniach 21–28 maja za pośrednictwem formularza dostępnego na www.qualityexcites.pl.  Udział jest bezpłatny.

Konferencja Quality Excites (QE) to spotkanie ekspertów i pasjonatów zagadnień związanych z Quality Assurance (QA). Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, a o jego statusie świadczy zdobyty już po raz trzeci tytuł najlepszego wydarzenia testerskiego w kategorii wydarzeń bezpłatnych, w plebiscycie zorganizowanym przez portal testerzy.pl.

Pierwszego dnia konferencji, w piątek 22 czerwca, odbędą się warsztaty. Tematyka szkoleń obejmuje takie zagadnienia jak testowanie aplikacji mobilnych, uczenie maszynowe, BDD, Fluent Interface i Cucumber w testach Selenium, a także zagadnienia opisujące mechanizmy działania w obliczu wystąpienia błędu oraz podstawy testowania stron internetowych.

W sobotę, 23 czerwca, odbędą się z kolei wykłady i panele dyskusyjne. Łącznie na uczestników wydarzenia czeka aż 19 prelekcji i 4 inspirujące panele dyskusyjne. Spotkanie otworzy wykład gościa specjalnego Roba Lamberta, wieloletniego fana metodyki agile, który przedstawi możliwości rozwoju w zawodzie testera.

W dalszej części konferencji swoją wiedzą podzieli się wielu doświadczonych ekspertów, m.in. Daniel Dec („Oszczędny Programista czy Hojny Tester?”), Tomasz Dubikowski („Testy wydajnościowe w świecie mikroserwisów”), Mateusz Piaszczak („Jak kraść to miliony”) oraz Bartosz Szulc („Mocne powiewy wiatru w chmurach”).

Dzień zakończy wykład Paula Gerrarda, uznanego doradcy w zakresie test assurance, zdobywcy nagrody EuroSTAR Testing Excellence oraz nagrody 1. edycji TESTA Lifetime Achievement. Jego wykład dotyczyć będzie pracy testera w dobie Transformacji Cyfrowej.

Pełna agenda konferencji dostępna jest na stronie www.qualityexcites.pl.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny i ogólnodostępny. O przyjęciu decydować będzie odpowiedź udzielona w formularzu rejestracyjnym znajdującym się na stronie www.qualityexcites.pl.

Organizatorem wydarzenia jest gliwicka firma Future Processing (FP), która tworzy także międzynarodowy maraton programistyczny Deadline24, konferencję Future Dev Day oraz cykl Dobre Praktyki Tworzenia Oprogramowania.

 

Partnerem wydarzenia jest Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju (GAPR). Patronat honorowy nad konferencją objął Minister Cyfryzacji oraz Marszałek Województwa Śląskiego.

Konferencję wspierają serwisy Crossweb.pl i testuj.pl, społeczności Women in Technology, Girls Who Test oraz ALEKraków, Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, a także portal ChallengeRocket.com.

Wśród Przyjaciół wydarzenia znalazł się serwis testerzy.pl oraz społeczności testerskie TrójQA, KraQA, ŁódQA, papryQArz, PTaQ, TrójQA, WarszawQA i WrotQA.

 

Facebook: www.facebook.com/quality.excites

Twitter: www.twitter.com/qualityexcites

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera