WiT4People, 25.05.2020

7 powodów, dla których powinniście zainteresować się konkursem WiT4PEOPLE – Hakerski wirtualny dziennik aktywności

7 powodów, dla których powinniście zainteresować się konkursem WiT4PEOPLE – Hakerski wirtualny dziennik aktywności

Co powstanie jeśli połączymy chęć pomocy wspaniałym organizacjom pozarządowym, na co dzień w swojej mikroskali poprawiającymi świat, z technicznymi umiejętnościami zaangażowanej, społecznie odpowiedzialnej społeczności Women in Technology oraz z chęcią rozwoju – siebie, swojej wiedzy, umiejętności i pracy zespołowej?

Projekt WiT4People!

W połowie maja wystartowałyśmy z pierwszym konkursem w ramach WiT4People. Do 7 czerwca czekamy na Wasze zgłoszenia do konkursu na aplikację wspierającą prowadzenie zajęć z programowania i robotyki podopiecznych Fundacji Sarigato (projekt Hakersi).

Przeczytajcie, dlaczego warto być częścią tego projektu!

1. Pomożecie innym!

Istotą projektu WiT4People jest udzielenie konkretnego wsparcia organizacjom pozarządowym poprzez dostarczenie rozwiązania technicznego ułatwiającego ich codzienną pracę. Któż z nas nie lubi pomagać? Jeśli dysponujecie wolnym czasem i macie niezagospodarowane pokłady empatii i chęci czynienia dobra, a przy tym dysponujecie wiedzą technologiczną lub managerską, lepszego sposobu na aktywność on-line prawdopodobnie nie znajdziecie.

2. Wzbogacicie swoje portfolio

Startując w konkursie uzyskacie wartościowy materiał do umieszczenia w swoim cv. W przyszłości z pewnością może to wyróżnić Was na tle innych. Ciekawe rozwiązania i aktywne poszukiwanie możliwości rozwoju, to jest naprawdę cenione!

3. Zyskacie umiejętności w zakresie pracy zespołowej online

Zespoły uczestniczące w naszym konkursie mogą być tworzone przez ludzi rozsianych po całym świecie. Praca zdalna w ostatnich tygodniach zyskała na znaczeniu, zwłaszcza w branży IT. Dlatego wierzymy, że im lepiej się w niej odnajdziecie dzięki realizacji zadania konkursowego – zwłaszcza jeśli do tej pory takiego doświadczenia nie mieliście – tym lepiej dla Waszych ściśle zawodowych osiągnięć.

4. Nawiążecie nowe znajomości w branży

Trudno przecenić posiadanie szerokiego kręgu znajomych pracujących na podobnych stanowiskach co Wy. Jeśli szukacie nowych kontaktów, a co za tym inspiracji i wiedzy, projekt WiT4People z pewnością spełni Wasze oczekiwania.

5. Weźmiecie udział w oryginalnym przedsięwzięciu

Projekt WiT4People jest autorskim pomysłem członkiń stowarzyszenia Women in Technology Poland, który po wielu miesiącach przygotowań ujrzał światło dzienne. Przystępując do  konkursu macie więc szansę być częścią wyjątkowego przedsięwzięcia. Dzięki Waszej aktywności będziecie miały wpływ na jego formułę w przyszłości.

6. Rozwiniecie skrzydła

Każdy profesjonalista swój poziom wiedzy osiągnął poprzez naukę i jej praktyczne wykorzystanie. WiT4Poeple zapewni Wam taką właśnie przestrzeń do sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce, ale i zdobycia nowych. Granice tego, jak wykorzystacie spędzony nad projektem czas i zdobytą wiedzą, zależą już tylko od Was.

7. Będziecie mieć szansę zdobyć nagrody od Partnerów

Pamiętajcie, że nagrodą w konkursie będzie nie tylko satysfakcja ze wsparcia członków społeczności Hakersów. Czekają na Was także dostępy do platform hostingowych i wartościowe książki na temat aktualnych zagadnień związanych z zarządzaniem, programowaniem i designem.

Wszystkich przekonanych – ale również wahających się, czy do nas dołączyć – zapraszamy na stronę projektu WiT4People! Możecie zgłaszać się do Hakerskiego konkursu do 7 czerwca 2020 roku. Tymczasem my pracujemy już nad kolejnymi konkursami z innymi wspaniałymi organizacjami czyniącymi dobro w świecie, więc bądźcie czujni!

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera