Spotkania, Spotkania Wrocław, 18.11.2013

7. spotkanie Women in Technology we Wrocławiu

7. spotkanie Women in Technology we Wrocławiu

ZAPRASZAMY NA 7. SPOTKANIE WOMEN IN TECHNOLOGY WE WROCŁAWIU!

 

Spotkanie odbędzie się w ostatni wtorek listopada (26.11) o godzinie 18:00 w siedzibie firmy SII (na 25 piętrze SkyTower).

Plan spotkania:
18.00 – 18.15: Rozpoczęcie: kilka słów o Women in Technology
18:15 – 19:15:  Małgorzata Rembas: UEFI BIOS – przed czym ma mnie chronić?
19:30 – 20:30: Marcin Załuski: O wyrażeniach regularnych

 

UEFI BIOS – przed czym ma mnie chronić?
Producenci sprzętu komputerowego, do niedawna nastawieni do tej technologii bardzo sceptycznie, wprowadzają na rynek sprzęt komputerowy z nowym następcą BIOSu – UEFI Firmware. Podczas spotkania dowiemy się jakie możliwości oferuje specyfikacja UEFi (m.in. secure boot). Czy jego implementacja w Windows 8 ochroni nas przed atakami malware lub rootkitami?

Małgorzata Rembas, IT Pro, System and Network Administrator
Od 2004 r. w dwóch firmach PKP SKM Sp. z o.o. oraz ChromeCRM Sp. z o.o. kierowała zespołami IT oraz pełniła funkcje Inspektora Bezpieczeństwa Teleinformatycznego. Od 2006 r. posiada tytuły Microsoft: MCSA, MCTS i MCITP. Współpracowała z portalem VirtualStudy.pl jako z-ca redaktora naczelnego. Obecnie jest współwłaścicielem firmy informatyczno-audytorskiej Truecom sp. z o.o., gdzie na co dzień opiekuje się infrastrukturą informatyczną swoich klientów w Polsce i zagranicą. Od 10 lat jest pasjonatem technologii informatycznych oraz członkiem społeczności WiT i Infrastructure Masters. Posiada wykształcenie ekonomiczne. 

 

O wyrażeniach regularnych
Zaawansowane wyszukiwanie i dopasowywanie wzorców to zadania, gdzie świetnie sprawdzają się wyrażenia regularne. Są one wspierane przez wiele języków programowania i rozmaitych narzędzi czy edytorów. Zaczniemy od prezentacji zastosowań i podstaw składni, potem omówione zostaną bardziej zaawansowane techniki oraz klasy znaków. Następnie słów kilka o różnych dialektach i narzędziach z nich korzystających.

Marcin Załuski
Wieloletni użytkownik systemu operacyjnego Linux. Posiadacz certyfikatu Red Hat Certified System Administrator (RHCSA). Pracował jako programista dużych portali internetowych oraz Software Configuration Manager w Tieto Poland. Obecnie jest programistą C++ w NSN.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację na spotkanie na eventrbite.

Podczas spotkania rozlosujemy również nagrodę ufundowaną przez firmę TrueCom Sp. z o. o. 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera