Spotkania, Spotkania Kraków, 10.12.2014

8. spotkanie Women in Technology w Krakowie

Pragniemy serdecznie zaprosić na kolejne tym razem 8. spotkanie Women in Technology w Krakowie, które odbędzie się 16 grudnia o godzinie 18:00.
Zapowiada się spora dawka praktycznej wiedzy o tworzeniu aplikacji mobilnych.

Prelegenci:

Natalia Berdys i Joanna Dudoń – Od potwora do App Store’a – pierwsze kroki w branży aplikacji dla dzieci.

 

Natalia (programistka) i Joanna (ilustratorka) opowiedzą historię stworzenia teamu dwóch dziewczyn, które zrobiły rozróbę na App Store ze swoją iPadową appką dla dzieci o karmieniu potworów. Od pierwszych pomysłów nabazgranych na kartce, przez życie potworów na ekranie iPada, próby marketingu, atmosferę i relacje w branży – dziewczyny podzielą się swoimi debiutanckimi błędami, małymi zwycięstwami i doświadczeniami.
tutulab

Natalia Berdys

Natalia jest zapalonym graczem i komputer-majsterkowiczem od wczesnego dzieciństwa. Po otrzymaniu magistra literatury amerykańskiej nauczyła się programować w celu tworzenia gier i aplikacji na platformę iOS.
Objective-C to dla niej poetycki i alegoryczny język programowania. Poza programowaniem i zachęcaniem do tej czynności innych uwielbia gry na stare konsole. Gra na gitarze basowej i występuje w barach karaoke.

Joanna Dudoń

Joanna jest rodowitą góralką, która porzuciła stroje ludowe na rzecz kariery w projektowaniu graficznym. Podczas studiowania dziennikarstwa spędzała noce na szlifowaniu umiejętności rysowania, ostatecznie stając się samoukiem Ilustratora.
Jej źródłem inspiracji jest mroczna wyobraźnia – najchętniej rysuje dziwaczne, mityczne potwory lub inne nocne stworzenia. Próbuje swoich sił w kuchni, ale wyniki jej eksperymentów są niejadalne. Kolekcjonuje nakręcane zabawki.

Łukasz Libront – Mobilne aplikacje hybrydowe

 

Podczas prezentacji zostanie opisana technologia do tworzenia mobilnych aplikacji hybrydowych na przykładzie realnego zadania i rozwiązania. Pokazane zostanie porównanie z innymi dostępnymi technologiami mobilnymi. Najciekawszym elementem mogą być napotkane problemy oraz tips&tricks jak z nimi sobie radzić. Na koniec kilka ciekawych pomysłów i słów kilka o pryszłości tej technologii.

Łukasz Libront

Człowiek burza pomysłów! Nie boi się wyzwań i nowych technologii. Na co dzień Solution Architect i Team Leader w firmie Sii. Ma doświadczenie we wdrażaniu aplikacji (również mobilnych) dla systemów bankowych oraz kolejowych. Uwielbia duże ilości danych, co przełożyło się na pracę magisterską, gdzie badał temat lokalizacji w sieciach społecznościowych. Pasję do otwartych danych rozwija również współtworząc projekt dotyczący otwartych publicznych danych w Małopolsce, który nazywa się „Otwarta Małopolska”.

Gorąco Zapraszamy!

Zapisy na Eventbrite

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera