Spotkania, Spotkania Wrocław, 12.01.2014

8. spotkanie Women in Technology we Wrocławiu

8. spotkanie Women in Technology we Wrocławiu

ZAPRASZAMY NA 8. SPOTKANIE WOMEN IN TECHNOLOGY WE WROCŁAWIU! (I PIERWSZE SPOTKANIE W 2014 ROKU! :))

 

Spotkanie odbędzie się w ostatni wtorek stycznia (28.01) o godzinie 18:00 w siedzibie firmy SII (na 25 piętrze SkyTower).

Plan spotkania:
18.00 – 18.15: Rozpoczęcie: kilka słów o Women in Technology
18:15 – 19:15: Barbara Fusińska: Programowanie w Windows Phone – niby .Net a jednak…
19:30 – 21:00: Networking, networking, networking!..  Netwoking..?!

 

 

Programowanie w Windows Phone – niby .Net a jednak…
Czy aplikacja pisana na Windows Phone jest tylko kolejnym rodzajem projektu w środowisku .Net? Czy wystarczy jedynie wybrać odpowiedni szablon w VS i zacząć programować?
To takie proste, czy może warto wiedzieć coś więcej? Na przykład znać frameworki i wzorce projektowe ułatwiające poruszanie się na platformie. Albo zapoznać się ze środowiskiem od strony interfejsu użytkownika, i wiedzieć wg jakich zasad się go buduje.
Podczas prezentacji pokażę jak stworzyć prostą aplikację natywną, która zrobi coś mniej banalnego niż wszechobecne Hello world! Zademonstruję jak można debuggować i testować kod. Opowiem jak obsługiwać requesty http i jak pracować z bazą danych. Poruszę również temat kontenerów i narzędzi ORM.

 

 

Barbara Fusińska
Basia pracowała w małej, średniej oraz dużej firmie, pełniąc role zarówno programistki, architekta, jak i kierownika. Od samego początku związana jest z platforma .Net, tworząc najpierw aplikacje desktopowe, a następnie webowe. Obecnie wspiera zespół tworzący Base CRM jako programistka Windows Phone.
Poza pracą, nałogowo ogląda seriale, prowadzi zajęcia na AGH, sesje coachingowe i szkolenia. Jest zwolennikiem współodpowiedzialności za wyniki pracy zespołu oraz teorii mówiącej, ze to co tworzy grupa jest większe niż suma wyników poszczególnych osób.
Żywiołowo reaguje na hasło rozwój we wszystkich odmianach – szkolenia, konferencje, zwykle i niezwykle rozmowy. Wciąż szuka okazji, by odkrywać potencjał drzemiący w każdym człowieku.

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację na spotkanie na eventrbite.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera