NEWSLETTER
Chcesz pomóc budować naszą społeczność i otrzymywać informacje o aktualnościach?
Subskrybuj

Meetup urodzinowy: Kobieta liderka w dzisiejszym świecie nowych technologii

Z okazji #10latWit 🎂 Women in Technology Poland wraz z EY zorganizowaliśmy urodzinowy meetup w Warszawie 🥳 Ogromne podziękowania dla naszych niesamowitych prelegentek: Katarzyna Kielesinska, Noemi Malska, Dr. Bianka Siwinska, Anna Jankowiak, Iwona Tur, Martyna Sztaba 👏. Dziękujemy Wam za podzielenie się z nami Waszymi successstories, za wszystkie rady (tak motywujące do działania!), historie o wszystkich trudnościach, jakie musiałyście pokonać, aby być w miejscu, w którym jesteście teraz. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, którzy tego dnia świętowali z nami w niesamowitej przestrzeni Solutions Rent 😍

Dowiedz się więcej »

Dzień Bezpiecznego Komputera 2019

12 października 2019 obchodzimy Dzień Bezpiecznego Komputera. Jego założeniem jest szerzenie wiedzy związanej z bezpieczeństwem informatycznym oraz dobrych praktyk dotyczących poruszania się w sieci.

Dowiedz się więcej »

CodeteCON #KRK5

Jako community partner zapraszamy Was na piątą edycję konferencji
CodeteCON #KRK5, która odbędzie się 15.11.2019 r. w Krakowie 🙂

Dowiedz się więcej »

Test Dive Conference 2019

Czy są z nami testerzy oprogramowania? Mamy przyjemność zaprosić Was na konferencję Test Dive, która odbędzie się 22 października 2019 r.

Dowiedz się więcej »

Get inspired: syndrom oszusta

Czy wiecie,  że syndrom oszusta dotyka 70% populacji, a w większości kobiety? Sprawia, że nie potrafimy uwierzyć w nasze umiejętności i umniejszamy osiągane sukcesy. Chodzimy na kolejne warsztaty, twierdząc, że ciągle mamy zbyt małą wiedzę, aby ubiegać się o awans, wystąpić publicznie w roli eksperta czy wysłać CV na nowe stanowisko.

W środowy wieczór Magdalena Czaja (Lovefiterka, Relationship Mentor https://magdalenaczaja.com) przeprowadziła wykład i warsztaty, które pomogły nam znaleźć rozwiązanie tego problemu. Jak to osiągnęła?

Sala była wypełniona osobami borykającymi się z syndromem oszusta. Każda z nas mogła znaleźć wsparcie i zrozumienie, zauważając, jak wielu osób to dotyczy. Praca w parach i odpowiednie pytania pomogły dotrzeć do źródła problemu. Odkryłyśmy naszego wewnętrznego oszusta, poznałyśmy czym się objawia, i jak możemy go pokonać.

Meetup przyczynił się do wzrostu wiary we własne umiejętności oraz dał nam dużo do myślenia. Dziękujemy trenerce za tak inspiracyjne spotkanie! 😊

Autor: Beata Markunas

Partnerzy wydarzenia:

Dowiedz się więcej »

Made in Poland – Project: People & DESIGN PROVISION

Kolejny meetup z cyklu Made in Poland już za nami. Tym razem naszymi gośćmi były Joanna Ostafin z Project: People oraz Weronika Rochacka Gagliardi z DESIGN PROVISION.
Z przymrużeniem oka słuchaliśmy o tym, dlaczego niektóre napady na bank się udają a inne z kolei kończą się niepowodzeniem. Okazuje się, że zarówno w rabowaniu banku, jak i w prowadzeniu własnej firmy ogromne znaczenie ma zespół, który poszukuje rozwiązań oraz angażuje się w ich realizację, a nie tylko ślepo podąża za planem. To ludzie, którzy podzielają te same wartości i te same cele. To one stoją za wspólnymi sukcesami, zaś oni napędzają rozwój. Wielomiesięczne plany tworzone w oderwaniu od zespołu mają nikłe szanse powodzenia m.in. ze względu na zmieniające się warunki, ale także dlatego, że zespół nie utożsamia się z nim. Podejście to bardzo dobrze wpisuje się w Lean Change Management, o którym Joanna świetnie opowiada, propaguje a także go wdraża.
Asia pokazywała nam na swoim przykładzie, jak można prowadzić firmę, nie będąc jednocześnie niczyją szefową. I jak sama się przyznała, takie podejście miała już jako dziecko 🙂 a swoją pierwszą firmę założyła nie mając nawet 18 lat!
Trochę inną historię, ale z podobnymi wartościami usłyszeliśmy od Weroniki, która szkoliła się i zbierała swoje doświadczenie za granicą. Potem działała jako samodzielna firma, a od 2016 roku razem ze swoją wspólniczką Magdą tworzy i rozwija DESIGN PROVISION. Usłyszeliśmy o tym, że dwa to więcej niż jeden, nie tylko matematycznie 😉 O tym, że taka praca daje dużo satysfakcji, pozwala na uzupełnianie się, wspieranie się, ale także o tym, że podstawą takiej współpracy jest zaufanie oraz oczywiście własne wartości. Weronika otwarcie mówi o tym, że bycie małą firmą to świadomy wybór i może być ogromną zaletą. Pozwala na skupienie się nad jakością pracy, a także na robieniu tego, co obie założycielki kochają, bez poświęcania tego na poczet zajęć administracyjno-operacyjnych. Nie zabrakło również kilku trudnych doświadczeń, przestróg oraz dobrych rad. Nie ma jednej rewelacyjnej metody, aby zachować work-life balance i czasem to bywa istny rollercoaster. Ale jak radzi Weronika warto od czasu do czasu zrobić sobie wakacje i nawet, jeśli jesteś włascicielką… wypłacać sobie pensję! Bo warto pamiętać, że każda praca, nawet jeśli jest Twoją pasją, to jednak tylko część życia.
Obie historie i prezentacje na pierwszy rzut oka poruszające różne aspekty prowadzenia firm, pod wieloma względami były także podobne. Zarówno Joanna, jak i Weronika niejednokrotnie podkreślały jak ogromne znaczenie ma posiadanie tych samych wartości – jako wspólniczki, jako zespół, ale również w relacji z klientami. I nie są to tylko czcze słowa, bo usłyszeliśmy o tym, dla jakich klientów obie firmy pracują, a także o tym, że czasem taką współpracę trzeba zakończyć i to też jest wyzwanie, z którym należy się zmierzyć.
Ja po prezentacjach wyszłam z mnóstwem przemyśleń inspiracji. Z podziwem dla tego, co dziewczynom udało się osiągnąć oraz jak dojrzałe są ich firmy. Obie już „śledzę” na Linkedinie i mocno kibicuję. Mam nadzieję, że jeszcze będziemy mieć okazję zobaczyć ich wystąpienia w ramach WiT. Spotkanie zyskało dodatkowe punkty za obecność psa w przyjaznej zwierzętom przestrzeni Solutions Rent 🙂

Autor: Ula Cholewa

Partnerzy spotkania:

Dowiedz się więcej »

#10latWiT : podstawy tworzenia gier w Unity

[ŁÓDŹ] Z okazji naszych 10 urodzin przygotowałyśmy dla Was serię warsztatów oraz meetupów z różnych obszarów IT w każdy październikowy piątek.

Wraz z naszym patronem Teyon zapraszamy Was na pierwsze spotkanie z urodzinowego cyklu, które odbędzie się w przestrzeni SkyHUB:

„Podstawy z tworzenia gier w Unity”

Dowiedz się więcej »

Konferencja Advanced Threat Summit

Cyberbezpieczeństwo chmury to nie bujanie w obłokach.

To temat przewodni 6. już edycji Advanced Threat Summit – jednej z najciekawszych konferencji dla środowiska cybersecurity.

Dowiedz się więcej »

IT’s for You, girl!

Kto to jest Release Manager? Czym zajmuje się UX/UI Lead na co dzień? Jaka jest ścieżka kariery Product Ownera? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas meetupu 08.10 w Krakowie!

Dowiedz się więcej »

Edge Experience Hackathon

Odliczamy ostatnie dni do wspieranego przez nas pierwszego w tej części świata Edge Experience Hackathon’u dedykowanego 5G oraz EdgeComputing. Co można wycisnąć z tej technologii? Prawdziwą magię w obszarach GameDev, XR, DataScience oraz Industry4.0.

Dowiedz się więcej »
« Starsze wpisy
Hosted by Delivered by