Wydarzenia, 18.08.2016

Devoxx4kids Wrocław

Czym jest Devoxx4kids?

Devoxx4Kids Polska, to bezpłatna i otwarta konferencja programistyczna dla dzieci. Będąc częścią światowego ruchu Devoxx4Kids, stawia sobie cel pokazania najmłodszemu pokoleniu, jak w łatwy, aktywny oraz zabawny sposób korzystać
z komputera.

Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku od 6 do 15 lat oraz ich rodziców.
Dla każdego z przedziałów wiekowych przygotowana została oddzielna ścieżka merytoryczna. Przeprowadzane warsztaty wykorzystują darmowe i komercyjne rozwiązania dostępne na polskim rynku. Udział w warsztatach jest bezpłatny,
a trenerami są wolontariusze, zrzeszeni wokół inicjatywy Devoxx4Kids Polska.

Dzieci mają możliwość kontaktu z programowaniem przez zabawę, a dla ich rodziców prowadzona jest ścieżka wykładów na temat nowoczesnych technologii i ich wpływu na przyszłość dzieci.

Skąd Devoxx4kids w Polsce?

Idea zorganizowania takich warsztatów powstała w 2014 roku podczas walnego zgromadzenia członków Warszawskiej Grupy Użytkowników Java, gdzie wstępnie przedyskutowali temat konferencji dla dzieci i zebrali chętnych do organizacji pierwszej edycji w Warszawie. Przeglądając różne inicjatywy Devoxx4Kids rozsiane po Europie i USA po prostu wiedzieli, że chcą zrobić coś podobnego 😉

„Skontaktowaliśmy się z jej współtwórcami i zdecydowaliśmy o zrealizowaniu podobnego przedsięwzięcia w Polsce. Niektórzy z nas chcieli nauczyć własne dzieci pisania gier zamiast bezmyślnego grania i podpatrzyli projekt „Hour of code” (godzina programowania). Niektórzy już wcześniej próbowali swoich sił w nauce programowania dzieci przygotowując pilotażowe kluby programowania code club.” – wypowiadają się inicjatorzy.

W tym roku odbyły się już warsztaty w Poznaniu i Radomsku.

Devoxx4Kids Wrocław

Wszystko zaczęło się od maila od warszawskich organizatorów, którzy napisali do Ani i Kuby z bloga kobietydokodu.pl i przedstawili całą ideę.
„Bardzo szybko stwierdziliśmy, że czemu nie! Potem, dzięki pomocy lokalnych społeczności, udało nam się zebrać wspaniały zespół i rozpocząć przygotowania. W ich wyniku, już 10-11 września odbędzie się pierwsza wrocławska edycja wydarzenia. Zapisy na warsztaty ruszają 26 sierpnia. Możemy zdradzić, że nasi uczestnicy poznają tajniki tworzenia stron internetowych, C#, Unity, Arduino, Scratcha, a także będą programować roboty! Do tego, odbędą się również warsztaty dla rodziców, a ich tematyka będzie związana z wspieraniem dzieci w odkrywaniu IT!” – piszą Ania i Kuba.

Polecamy śledzić http://www.devoxx4kids.pl/miasta/wroclaw.html, gdzie już niedługo pojawią się szczegółowe informacje i zapisy.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera