Artykuły, Kobiety w IT, Partnerzy, Relacje, Sponsorzy, Strona, Wywiady, 21.02.2019

Dominika Rudowicz – „Bliżej żabiej perspektywy, mentoring pomaga rozwiązać konkretny problem.”

Dominika Rudowicz 'human-friendly’ projektantka, projektuje dla ludzi i dla przyszłości. Już ponad 10 lat pracy z rozwiązaniami cyfrowymi, począwszy od internetu, poprzez sektor IT, przemysł i inżynierię komputerową. Przygoda z GlobalLogic zaczęła się w 2016 roku w roli modnie dziś zwanego projektanta UX/UI czyli prawdziwego transformera ;). Dominika jest mentorką w Tech Leaders i odpowiedziała na kilka pytań.

1.Czym dla Ciebie jest mentoring?
Patrząc z lotu ptaka, rodzaj wsparcia i przewodnictwa w określonej dziedzinie życia prywatnego lub zawodowego. Bliżej żabiej perspektywy, mentoring pomaga rozwiązać konkretny problem. Jedna z definicji mówi, że mentor to roślina, na której może wzrastać nowy pęd. Wszystko to składa się na rozumienie tego pojęcia. Mentoring to naturalna cecha, którą trzeba włączać, aby ludzie byli coraz lepsi.

2, Dlaczego jest ważny?
Ze względu na naszą cywilizację i przyszłość planety. To warunek konieczny naszego przetrwania nie tylko na Ziemi, ale przetrwania jako człowiek. To, że dzielimy się wiedzą, doświadczeniem i kulturą powoduje, że gatunek ludzki stale się doskonali w kolejnej „edycji”. Jest to budowanie czegoś nowego na sprawdzonym kapitale. Jeżeli chcemy dobre jutro, to jest ważne aby zrobić to na bazie dobrego doświadczenia.

3. Co Ciebie inspiruje do działania?

Kiedyś stworzyłam osobistą listę rzeczy które mnie inspirują, tak od A do Z, więc pewnie nie starczy miejsca na wymienienie wszystkiego… spośród wielu to dźwięk, podróże, natura, pustka. Lista jest otwarta.

4. Jak radzisz sobie z ‘gorszymi dniami’?
Na przykład, idę do cukierni po ulubione ciastko. Robię kontrę do etykiety, która zdominowała moje myślenie tego dnia. Gorszy dzień jest pojęciem często ulokowanym w głowie. Czasami zadaje sobie pytanie co byłoby gorszego od tego dnia. Co może być gorszego od niezadowolonego współpracownika? Co może być gorszego od przekroczenia terminu? Co może być gorszego od korka na drogach? Warto zadać sobie to pytanie w momencie, który wydaje się nam gorszy niż cała reszta.

5 Jaką radę dałabyś/dałbyś sobie lub innym osobom?
Moje życzenie dla Ciebie – Bądź ciekawym świata. Ucz się, pracuj i stawiaj cele. Pokochaj ludzi. Szanuj naturę. Uśmiechnij się. Życzenie dla nas – Bądźmy mądrzy. Dokonujmy wyborów, które są ważne dla nas, ale dobre dla innych. Nie za dużo, nie za mało. Bądźmy zdrowi i radośni.

Więcej o Tech Leaders: http://techleaders.eu/poland

Więcej o GlobalLogic: https://www.globallogic.com/pl/

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera