Kobiety w IT, Konferencje, Partnerzy, Relacje, 19.06.2019

Dzień Kariery Kobiety w IT: Relacja

Jak mawiał Heraklit „Panta rhei kai ouden menei”, czyli wszystko płynie, nic nie stoi w miejscu. Tak najkrócej można podsumować Dzień Kariery Kobiety w IT.

Świat zmienia się pod względem rozwoju nowych technologii, ale także zasad funkcjonowania biznesu. Coraz częściej pracodawcy otwierają się na potrzeby swoich pracowników a firmy dostosowują się do oczekiwań użytkowników. Zmiana zatem jest nieuniknionym elementem życia, lecz również dużym wyzwaniem dla kobiet w obszarze rozwoju nowych technologii. Tyle, że dziś nie należy pytać what?, ale how?

Dzień Kariery Kobiety w IT zgromadził pełną aulę młodych dziewczyn, które są otwarte na zmiany pod kątem dotychczasowej ścieżki zawodowej. Spotkanie było więc znakomitą okazją do poznania wielu fantastycznych kobiet, w tym liderek zespołów oraz założycielek własnych firm, ale także wielu dziewczyn, które z sukcesem przebranżowiły się i dziś już jako specjalistki pracują w branży IT. Ich przykład pokazuje, że własna praca oraz wytrwałość w dążeniu do celu przynosi zamierzone efekty. Organizatorzy postarali się, aby każda z uczestniczek wyniosła jak najwięcej praktycznych wskazówek, dlatego w programie nie zabrakło też czasu na profesjonalny mentoring i networking.
Misją Women in Technology jest wsparcie kobiet w IT, dlatego z wielką przyjemnością nasza społeczność włączyła się w promocję tego wydarzenia.

Autor: Olga Strembska

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera