Warsztaty, Warsztaty Kraków, 25.11.2015

East vs. West – warsztaty międzykulturowe

East vs. West – warsztaty międzykulturowe

Żyjemy w globalnej wiosce. Współcześnie branża IT nie zna granic (dosłownie i w przenośni). Często zdarza się, że pracując w IT wpółpracujemy z osobami z Indii nad projektem dla klienta ze Stanów Zjednoczonych.

Wydaje się, że współpraca nie powinna powodować problemów. W końcu wszyscy chcemy tego samego i wystarczy tylko byc grzecznym i miłym, żeby wszystkim się dobrze pracowało. A co jeśli „bycie grzecznym” jest zupełnie inaczej rozumiane przez naszych zagranicznych kolegów? Wrażliwość na różnice kulturowe pomoże nam pracować lepiej i lepszej atmosferze osiągać dobre rezultaty.

Korzyści dla uczestniczek warsztatów

  • poznanie uwarunkowań kształtujących inne kultury
  • zrozumienie specyfiki komunikacji międzykulturowej
  • zrozumienie dynamiki procesów komunikacyjnych w innych kulturach
  • rozwinięcie umiejętności komunikacji interpersonalnej w kontakcie z przedstawicielami różnych kręgów kulturowych

Katarzyna Domagała

Skończyła slawistykę, judaistykę oraz stosunki etniczne i migracje na UJ specjalizując się w historii Żydów na Bałkanach. Pracuje w UBS szkoląc analityków finansowych. Po godzinach planuje podróże i z powodzeniem wykorzystuje kulinarne inspiracje z poprzednich.

Katarzyna Domagala

Katarzyna Domagała

Zapisy na stronie evenea.

Warsztaty odbędą się 27.11.2015 (piątek) w godz. 17.30 – 20.45 w Fundacji Przestrzeń Rozwoju, ul. Paulińska 3/5, Kraków.


Realizujemy cykl warsztatów dla kobiet wykonujących lub chcących wykonywać zawody związane z branżą techniczną lub informatyczną (zajmujących się m.in. programowaniem, administracją bazami danych, serwerami, sieciami, nowymi technologiami, telekomunikacją, elektroniką, robotyką, budownictwem i innymi technicznymi dziedzinami), które:

  • posiadają kierunkowe wykształcenie oraz niezbędną wiedzę i umiejętności do wykonywania w/w zawodów,
  • poszukują rozwoju, aby lepiej wykonywać swoją pracę zawodową i chcą czuć się pewnie w środowisku pracy, gdzie większość stanowią mężczyźni,
  • poszukują wsparcia i chcą lepiej się poznać, wymieniać doświadczeniem, wspólnie się uczyć i wzajemnie się wspierać.

Spotkania są współfinansowane przez Fundację Przestrzeń Rozwoju i firmę UBS.

11159263_853925218001727_1611706128_o

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera