Artykuły, Partnerzy, Relacje, Sponsorzy, Wywiady, 04.05.2019

„Inspiracja to dla mnie emocje które pozwalają podjąć działania i powodują, że z zaangażowaniem, chęcią i ochotą pokonujemy kolejne przeciwności losu aby osiągnąć zamierzone cele. „

Paweł Pasieka, Dyrektor Rozwoju Oprogramowania w Sabre, pomaga zespołom dostarczać najlepsze produkty, które spełniają oczekiwania klientów. Paweł jest również jednym z mentorów tegorocznej edycji Tech Leaders. Jedna szczęśliwa osoba może współpracować z Pawłem w ramach programu, ale wszyscy mogą zerknąć na krótkie odpowiedzi na zadane pytania i wskazówki od Pawła! 😉

1.Czy jest dla Ciebie mentoring?

Mentoring jest dla mnie sztuką wspierania ludzi której celem jest odkrycie i aktywacja potencjału mentee. Mentoring opiera się z reguły na doświadczeniach, wiedzy i know-how mentora.

2.Dlaczego jest ważny?

Według mnie jest ważny ponieważ to relacja dająca korzyści obu stronom – to trochę tak jak wspólna podróż dzięki której odkrywamy nowe rzeczy, samą/samego siebie i to co dla nas jest ważne. Jeśli mamy okazję skorzystać to dlaczego tego nie zrobić.

3.Co Ciebie inspiruje do działania?

Inspiracja to dla mnie emocje które pozwalają podjąć działania i powodują, że z zaangażowaniem, chęcią i ochotą pokonujemy kolejne przeciwności losu aby osiągnąć zamierzone cele. Mnie osobiście do działania motywują inni ludzie a raczej ich historie czy zachowania. Ludzie którzy pozytywnie podchodzą do życia, mimo ciężkich czasami przeżyć. Dlatego staram się być otwarty na nowe doświadczenia i ludzi, bo poznając innych, doświadczając różnych sytuacji, mój wachlarz możliwych rozwiązań również się poszerza.

4.Jak sobie radzisz z ‘gorszymi dniami’?

Pomaga sport – jazda na rowerze czy też bieganie – coś co pozwoli uwolnić głowę, aczkolwiek czasami po prostu chwila dla siebie w ciszy i spokoju, aby przetrawić sytuację powodującą, że ten dzień to właśnie ten gorszy dzień.

5.Jaką radę dałbyś sobie lub innym osoba?

Odnajdź swoje pasje i kolekcjonuj wspomnienia, doświadczaj życia i nie bój się wchodzić w nowe sytuacje. Jedną z piosenek która mi się podoba jest „The Nights” Avicii’ego gdzie możemy m.in. usłyszeć „One day you’ll leave this world behind. So live a life you will remember” – wpisuje się w „radę” jaką dałbym sobie samemu mając naście lat.

Więcej o Tech Leaders: https://techleaders.eu/poland

Więcej o Sabre: https://www.sabre.com/

 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera