Kobiety w IT, Sponsorzy, Spotkania Kraków, Wydarzenia, Życzenia, 27.02.2016

International Women’s Day – Women in Technology – special edition.

„International Women’s Day – Women in Technology – special edition”

grafka

Powszechnie utarło się, że dzień kobiet jest 8 marca. Otóż, nic bardziej mylnego!
Dzień Kobiet jest codziennie! Świętowania jednak nigdy dość, dlatego przygotowaliśmy dla Was specjalne spotkanie WIT w Krakowie.

I mamy dla Was super niespodziankę – nagrody, pyszności – szczegóły niebawem. Szczegóły możecie śledzić na stronie naszego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/741782262623591/

Gdzie: Pauza in Garden, ul. Rajska 12; Kraków.

Kiedy: 10 marca 2016, godz. 18:00-21:00

Zapisy:  https://www.eventbrite.com/e/international-womens-day-women-in-technology-special-edition-tickets-22337262353

Czeka na Was spora dawka wiedzy! 

 

 

1. Agile Transformation – Developers are from Venus, managers are from Mars.

Czy Agile to magiczna mikstura, która daje wszystkie rozwiązania? Co zrobić, gdy zespół się rozrasta i z pięcioosobowego staje się stuosobowy? Czy w większych firmach mamy do czynienia z Agile, czy jest to waterfall kreatywnie wciskanym w ramy Agile’a?  A jak to wygląda z boku? Czy da się zrobić Agile’ową transformację w korporacji? Czy da się rozbudować startup bez zmniejszenia zaangażowania ludzi i efektywności?
Tak. A my opowiemy Tobie o tym, jak zrobić to skutecznie.

Prowadzący: Jola Momot i Piotr Uryga.

Jola Momot

‘Sky is not the limit. Sky is yet another thing that can and should be explored.’

Stworzyłam swój pierwszy program komputerowy kiedy miałam 8 lat, wtedy to mój wujek przywiózł z Niemiec mój pierwszy komputer. Nie byłam w stanie zrozumieć niemieckojęzycznej wersji oprogramowania ale dałam radę poznać Basic.

Po – muszę przyznać – wielu latach programowania, zaczęłam zarządzać  zespołami i produktami. Wciąż fascynują mnie wyzwania i możliwości, które stawia przede mną codziennie moja praca. Staram się znaleźć równowagę pomiędzy potrzebami osób zajmujących się pracą w IT a wymaganiami ludzi biznesu.

Piotr Uryga

Lider i specjalista IT z 14-letnim doświadczeniem zawodowym w w software development oraz z 10-letnim doświadczeniem w kierowaniu i zarządzaniu zespołami software development.

Ciągle fascynuje mnie to, jak każde nowe zadanie i zespół mogą nauczyć nas czegoś nowego.

Moją pasją jest kreowanie wysoce efektywnych i zdolnych do samoorganizacji zespołów tworzących wysokiej klasy software. Największa przyjemność w mojej pracy sprawia mi obserwowanie rozwoju zespołów.

Rozpocząłem moją karierę jako developer a potem zostałem Team liderem, ale prawdziwie  przełomowy moment w moim rozwoju zawodowym nadszedł 9 lat temu, kiedy to zainteresowałem się Lean/Agile.  Wtedy to metodą prób i błędów zacząłem implementować różne techniki/metodologie/podejścia, żeby z biegiem czasu udoskonalić techniki pracy i ewentualnie rozpocząć współpracę z następnym zespołem.

 

2. Lean w praktyce, czyli od prototypu, przez wzrost, po rozwiązanie korporacyjne.

Czym są metodologie “Lean”? Dlaczego stają się one coraz bardziej kluczowe w biznesie i w technologii? Przedstawię Ci ten temat 10 marca. Posłużę się przykładem produktu TripCase firmy Sabre – wielokrotnie nagradzanej aplikacji do zarządzania podróżami. Opowiem o czym pamiętać, a czego się wystrzegać przy starcie prac nad nowym produktem. Dlaczego warto stąpać mocno po ziemi w czasie burzliwego wzrostu. Na co się przygotować, gdy przyjdzie czas na transformację do dużej skali rozwiązań korporacyjnych. A także jak w praktyce oprzeć się o fundamentalną pętlę: Buduj-Mierz-Wnioskuj.

Prowadzący: Cezary Żminkowski

Cezary Żminkowski – obecnie Senior Software Development Director odpowiedzialny za produkt TripCase w firmie Sabre Polska. Swoją przygodę i pasję łączenia IT z biznesem rozpoczął jako programista C++ i kontynuował jako inżynier systemowy. Doświadczenie zdobywał jako konsultant i Project Manager, a także prowadził dział integracji systemów informatycznych. Wprowadzał na rynek nowe produkty, tworzył strategie oraz rozwijał produkty jako Product Manager. Budował zespoły i wdrażał nowe rozwiazania jako Software Development Manager. Transformował organizacje i dostosowywał je do potrzeb dynamicznie zmieniającego się biznesu jako Software Development Director. Obecnie rozwija produkt TripCase firmy Sabre.

 

Partnerem i sponsorem spotkania jest firma Sabre.

Sabre

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera