Artykuły, Spotkania Kraków, Wydarzenia, 04.10.2016

Jaka jest przyszłość nowych technologii?

Na to pytanie odpowiadali prelegenci z całego świata zgromadzeni na konferencji TWF w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

1

Konferencja TWF organizowana przez społeczność The Way Forward (http://twf.community/) odbyła się 22-24 września. Speakerzy z całego świata przedstawili nowości w świecie IT, innowacyjne technologie, nowe trendy i rozwiązania.

W samym sercu Krakowa zgromadzili się programiści, projektanci, graficy oraz pasjonaci nowych technologii, którzy oprócz fenomenalnych prezentacji mieli okazję przenieść się do wirtualnej rzeczywistości testując najnowszy hardware: HoloLens, Oculus, Myo, HTC Vive oraz udać się w podróż przez świat obrazów Zdzisława Beksińskiego przy pomocy De Profundis.

TWF Conference 2016 było pokazem odwagi i profesjonalizmu organizatorów, którzy w krótkim czasie przekształcili serię branżowych meetupów w światowej klasy konferencję umożliwiającą dosłowne dotknięcie najnowszych technologii oraz wysłuchanie inspirujących i wartościowych prezentacji, podanych w bardzo efektownej oprawie – mówi Michał Sarapata, jeden z uczestników konferencji TWF.

2

Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji zarówno pod kątem prezentacji, jak i interaktywnych stanowisk, z których można było skorzystać w przerwach między kolejnymi prelekcjami. Szczególnie to drugie okazało się świetnym pomysłem, jako że większość z nas nie ma na co dzień dostępu do takich technologii. Na nas największe wrażenie zrobił projekt organizacji De Profundis, który przy pomocy Oculus Rift pozwalał przenieść się do wnętrza obrazów Zdzisława Beksińskiego.

Pierwszy dzień konferencji rozpoczęli Jeremy Bibby i John Rabasa, którzy zaprezentowali czym jest HoloLens i przedstawili jego potencjalne zastosowanie. Następnie Konrad Dzwinel opowiedział o przyszłości aplikacji webowych. Alena z firmy Google opowiedziała o innowacyjnej metodologii rozwiązywania problemów biznesowych, a Szymon Kaliski przedstawił ciekawe sposoby zastosowania programowania. Kolejne prezentacje już tylko potwierdzały znakomity poziom konferencji i świetne przygotowanie mówców.

Drugi dzień rozpoczęła fenomalna prezentacja Sheldona Fernandez z Infusion, który w pierwszorzędny sposób opowiedział o Deep Learning. Tomasz Maruszak przedstawił szczegółowo i techniczne jak zbudować Inteligentny Dom, a Todd Motto opowiedział o komponentach w Angular 2. Została zaprezentowana także platforma Xamarin, systemy rozproszone, uwierzytelnienie aplikacji, F#, RabbitMQ i wiele innych inspirujących kwestii.

Naszą uwagę zwróciło kilka prezentacji. W naszej pamięci pozytywnie odcisnęła się prezentacja Ivana Dasko, która dotyczyła aktualnych zastosowań Virtual Reality, zarówno pod kątem medycznym, jak i komercyjnym. Kolejna prezentacja, która była dla nas wyjątkowo inspirująca, poprowadzona została przez Matta Larsona i przedstawiała platformę Xamarin, która służy do tworzenia aplikacji na różne systemy mobilne przy minimalnym nakładzie pracy. Solidną dawkę inspiracji dostarczyła również prezentacja Wiesława Bartkowskiego, który przedstawił szereg realizacji na granicy sztuki i nauki, które bezpośrednio wchodziły w interakcję z ludzkim ciałem. Organizatorzy zadbali o różnorodność poruszanych tematów, dlatego podczas konferencji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Po każdym dniu wykładów uczestnicy mieli możliwość zagłosować na najciekawszą prezentację. Po pierwszym dniu wyróżnione zostały prezentacje „Embodied Interaction Design” Wiesława Bartkowskiego oraz „The Future of Data Visualisation” Gerta Franke. Po drugim dniu konferencji największą ilość głosów otrzymała prezentacja „Deep Learing” Sheldona Fernandeza.

Oprócz prezentacji organizatorzy przygotowali warsztaty, podczas których uczestnicy budowali Inteligentny Dom oraz rozwiązywali konkretne problemy przy pomocy metodologii Design Sprints. TWF to jedna z najciekawszych konferencji na jakich byłem. Warsztaty IoT na nowo obudziły we mnie zapał do grzebania w sprzęcie a prelekcje rzuciły nowe światło na wiele tematów. Moim osobistym faworytem była sesja o Deep Learning Sheldon’a Fernandez’a. Rzeczywistość Sci-fi jest bliżej niż myślimy! – mówi Arek Świerczek, jeden z uczestników konferencji i warsztatów IoT.

img_8208

O The Way Forward Conference 2016 można by długo opowiadać, jako że poruszone zostało na niej wiele innych tematów dotyczących m. In. IoT czy trendów w designie, ale ogólne wrażenie jakie zostanie z nami po tej konferencji jest takie, że organizatorzy zrobili kawał dobrej roboty tworząc wydarzenie, które było zarówno bogate w wiedzę jak i inspirujące. My już jesteśmy ciekawi co przygotują na przyszłoroczną edycję i mamy nadzieję, że będziemy miały okazję w niej uczestniczyć

Kolejne wydarzenia już wkrótce!

3

 

Więcej: https://www.facebook.com/twf.community/

Prezentacje będą publikowane na kanale TWF: https://www.youtube.com/channel/UCFX05tVM0y-Ldf_vcpJ0M3Q

 

 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera