Artykuły, Relacje, Sponsorzy, Strona, Wywiady, 05.03.2019

Jaką radę dałbyś sobie lub innym osobom? Podpowiada Łukasz Broda

Łukasz Broda – Application Development Senior Analyst w Accenture, został również mentorem w ramach programu Tech Leaders. Przez 4 miesiące będzie pracował z jednym uczestnikiem i rozwijał jego kompetencję. Zadaliśmy mu kilka pytań – zerknijcie koniecznie na odpowiedzi! 

1.Czym dla Ciebie jest mentoring?

Mentoring to pomoc osobom zmotywowanym do uczenia się i osiągnięcia wyznaczonego celu. Mentoring daje możliwość wzajemnej nauki, ponieważ jest to, w pewnym sensie, zderzenie doświadczenia ze świeżym spojrzeniem.

2.Dlaczego jest ważny?

Mentor to osoba, która chętnie poświęca czas swojemu podopiecznemu, by przekazać mu zdobytą wiedzę i doświadczenie, ale też by wspólnie spojrzeć lub wyszukać pewne rozwiązania. W programie mentorskim podoba mi się to, że nie podajemy na tacę tzw. gotowca, ale wskazujemy podopiecznemu kierunki/ drogę, gdzie szukać rozwiązań.

3.Co Ciebie inspiruje do działania?

Poczucie realnego wpływu na to, z „czym” mam pracować.

4.Jak radzisz sobie z ‘gorszymi dniami’?

Staram się nie prowokować i nie doprowadzać do przechodzenia przez ‘gorsze dni’ Jednak kiedy już nadejdą- staram się być spokojnym i nie działać emocjonalnie.

5.Jaką radę dałabyś/dałbyś sobie lub innym osobom?

Myśl o innych i nie zapominaj o sobie.

Więcej o Tech Leaders: https://techleaders.eu/poland

Więcej o Accenture: https://www.accenture.com/pl-en/new-applied-now

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera