Artykuły, Kobiety w IT, Partnerzy, Relacje, Sponsorzy, 26.03.2019

Joanna Nyziak – Czym dla Ciebie jest mentoring?

Zadaliśmy pytania kolejnej osobie, Joannie Nyziak, Application Development Associate Manager w Accenture i mentorce w programie Tech Leaders. Czym dla niej jest mentoring? Dlaczego jest ważny? Przeczytajcie koniecznie! 🙂

1.Czym dla Ciebie jest mentoring?

Mentee otrzymuje wsparcie i wiedzę od osoby, która osiągnęła już to, do czego ta pierwsza dąży.

Dzięki pomocy mentora, mentee dostaje merytoryczny impuls, który pozwala podążać właściwym kursem. Mentor nie ocenia, nie krytykuje natomiast dzieli się doświadczeniem, wyciąga pomocną dłoń i pomaga znaleźć właściwe rozwiązanie.  

2.Dlaczego jest ważny?

Mentoring to potężne narzędzie rozwoju osobistego i zawodowego, z którego zyski czerpie zarówno uczeń (mentee) jak i mentor.

Jest ważny bo pozwala mentee ruszyć z miejsca. Mentorowi zaś daje dużo satysfakcji, gdyż sukces mentee jest sukcesem również samego mentora.

3.Co Ciebie inspiruje do działania?

Motorem moich działań są przede wszystkim pozytywni ludzie. Zarówno Ci, których znam osobiście jak i Ci, których obserwuję w social mediach. Nie mogłabym zapomnieć również o ukochanym TED Talks – kumulacji dobrych wibracji. Poza ludźmi, ich postawą, ich historiami do działania inspirują mnie również nasycone kolory w najbliższym otoczeniu (bardzo lubię otaczać się kolorowymi przedmiotami).       

4.Jak radzisz sobie z ‘gorszymi dniami’?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że przed gorszymi dniami nie da się w całości uciec. Prędzej czy później przychodzą i traktuję to jako rzecz zupełnie normalną. Nic nie trwa wiecznie, wiem, że będzie lepiej.

Moim sposobem na przetrwanie tego okresu jest przełączenie się w tryb jednozadaniowy i skupienie się na rzeczach bardzo małych. W pracy rozbijam najprostsze nawet zadania na maleńkie elementy i realizuje je po kolei odznaczając sukces po zakończeniu każdego z nich. Dzięki temu powraca mi dobry humor, bo nawet w takim trudnym okresie mam swoje małe osiągnięcia.

5.Jaką radę dałabyś/dałbyś sobie lub innym osobom?

Działaj, rozwijaj się, nie bój się. Korzystaj z doświadczeń innych, podążaj za marzeniami. Nigdy nie wątp w swoje możliwości. Bądź swoim własnym przyjacielem.   

Z Joanną można współpracować i wiele się nauczyć podczas programu mentorskiego Tech Leaders. Więcej o programie: http://techleaders.eu/poland
Więcej o Accenture: https://www.accenture.com/pl-en/new-applied-now

 

 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera