Warsztaty, Warsztaty Katowice, 27.04.2016

Katowice: warsztaty Scrum is Fun!

Women in Technology Katowice zaprasza na warsztaty wprowadzające w świat Agile i Scrum „Scrum is Fun – czyli symulacja projektu zwinnego za pomocą klocków Lego”.

Chcesz dowiedzieć się jak sprostać codziennym wyzwaniom, jakie przed zespołem projektowym/programistycznym stawiają agilowe projekty? Jak zmierzyć prędkość zespołu i zaplanować kolejny sprint? Jak planować i negocjować zadania do wykonania podczas jednej iteracji? Jak zrozumieć klienta i czego on właściwie od nas chce?

Wszystkie te pytania będą przedmiotem warsztatów ze Scruma, a odpowiedzi na nie zbudujemy wspólnie z klocków Lego. Pracując w kilkuosobowych zespołach, wcielisz się w rolę developera i w praktyczny sposób przećwiczysz zasady Scruma. W atmosferze zabawy poznasz praktyczne elementy pracy w metodyce Scrum. Symulacja dodatkowo stworzy możliwość omówienia błędów i naruszeń reguł, które mogą skutkować problemami w trakcie pracy nad produktem.

apawlicka_crop2 Warsztaty poprowadzi dla nas mgr inż. Agnieszka Pawlicka – wieloletni nauczyciel akademicki i trener, doświadczony Scrum Master z certyfikatem Professional Scrum Master, na co dzień zajmujący się zarządzaniem projektami informatycznymi oraz stosowaniem metodyki Agile oraz Scrum w praktyce. Wielka pasjonatka Lego robotyki i metodyk zwinnych, zgłębiająca tajemnice Agile z taką samą pasją jak konstruowanie z klocków Lego.


  • Czas trwania warsztatów: 2 godziny
  • Liczba uczestników: 20 osób
  • Cena: 10zł (na pokrycie kosztów organizacji wydarzenia, więc praktycznie darmocha! – płatność na miejscu, od razu w barze lokalu, w dniu warsztatu, w cenie kawa lub herbata.)

Jak się zapisać:

Chętnych do wzięcia udziału prosimy o zgłoszenie się przez wysyłając wiadomość na adres eustupska@womenintechnology.pl wraz z odpowiedziami na pytania:
1. czym zajmujesz się zawodowo
2. dlaczego chcesz wziąć udział w tych warsztatach

Liczba miejsc jest ograniczona, możemy przyjąć tylko 20 osób ze względu na formułę warsztatów. Wyboru uczestników dokonamy na podstawie udzielonych odpowiedzi, a nie kolejności zgłoszeń. Zapisy zbieramy do 2 maja, do końca dnia. Osoby zakwalifikowane poinformujemy o tym emailem.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera