Artykuły, Kobiety w IT, 21.02.2016

Kiedy nikt nie patrzy… Kto jest Twoją inspiracją do działania? Czyli wyzwanie Women in Technology: Rok 2016 moją przygodą z IT! #8

Kiedy nikt nie patrzy… Kto jest Twoją inspiracją do działania? Czyli wyzwanie Women in Technology: Rok 2016 moją przygodą z IT! #8

Co prowadzi Ciebie, kiedy zostajesz w domu sama? Co napędza Ciebie do działania?

Potrzeba tworzenia i budowania jest tym, co mnie napędza. Inspiracją są ludzie, których poznałam i cały czas poznaję. Fascynują mnie ich historie, osiągnięcia i ludzki potencjał. Miałam i mam bardzo dużo szczęścia poznawania niezwykłych osób, które są autentyczne. Mówią i działają w spójny sposób, osiągając niejednokrotnie spektakularne rezultaty. Zadziwia mnie również jak bardzo szybko się rozwijają. Ich historie, moje marzenia i ogromna potrzeba ciekawości, co jeszcze jest możliwe, jest kierunkiem do kolejnych działań. Naturalnym dlatego było dla mnie tworzenie Tech Leaders.

Jeżeli nie masz takich ludzi, poszukaj – zadzwoń, napisz, znajdź sposób aby ich poznać. Jeżeli masz wokół siebie takich, super! Daj im to odczuć, powiedz, napisz, podziel się batonem 😉 I pisz tysiąc razy, nawet jeżeli im się nudzi słuchanie tego 😛 Szanuj czas jaki Tobie dali i podziękuj, być może są w Twoim życiu tylko na chwilę i nie będziesz miała drugiej szansy – aby im podziękować.

Stanąć za sobą 

Prowadząc Tech Leaders (bo dzieje się teraz i jestem podekscytowana tym faktem), zdałam sobie sprawę, że tworzenie godnych uwagi działań ma jedną zasadniczą cechę. A mianowicie to, że nawet jeżeli nie znalazłyby się osoby współtworzące go ze mną – zrobiłabym go sama. Pierwszym testem jest to, czy staniesz za swoim działaniem – nawet jeżeli nikt inny jeszcze tego nie zrobił? Stanąć za projektem, to znaczy stanąć za sobą i własnym zdaniem. I stworzyć go, choćby nie wiem, co się działo.

To, co mówisz jest dla mnie ważne…

Wdzięczność i szacunek do drugiego człowieka towarzyszy mi na co dzień. Pozwala budować mosty porozumienia i tworzyć zespoły twórcze. W gąszczu to-do’sów docenić drugiego człowieka, wyrazić zachwyt nad tym co stworzył – kto pamięta to uczucie, wie jak ono buduje i jaką tworzy atmosferę. Wrażliwość jest podstawą do budowania relacji i dodaje skrzydeł. Nie zmienia to faktu, że jeżeli trzeba to ‘poważne’ dyskusje przychodzą mi równie łatwo.

“Prezent jest wtedy, kiedy nie chcesz nic w zamian”

Te słowa zapadły mi głęboko w pamięć, w czasie jednej ze znaczących rozmów. Kiedy zaczęłyśmy pracę nad Tech Leaders w krakowskim zespole Women in Technology (i całego WIT potem), to towarzyszyła i ciągle towarzyszy nam potrzeba tworzenia. Oddając go w Twoje ręce, otrzymujesz od nas taki właśnie prezent. W którym my nie chcemy nic w zamian, bo tworzymy go uzewnętrzniając bogactwo wewnętrzne w postaci doświadczenia, wiedzy, działania i atmosfery współpracy. Zobacz, co z tego powstało <3 🙂

Co jest jeszcze możliwe?

Być może ten artykuł dobiega już końca. Mam nadzieję, że Ciebie zainspiruje do odkrywania świata IT – w dowolnym aspekcie jaki jest dla Ciebie. I mam nadzieję, że zainspirował Ciebie do działania, zadawania pytań i szukania odpowiedzi 🙂 Ja zdaje sobie niemal codziennie pytania – co jest dla mnie najlepsze? I co jest jeszcze możliwe?

 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera