Kobiety w IT, Konferencje, Partnerzy, 25.09.2019

Konferencja Advanced Threat Summit

Cyberbezpieczeństwo chmury to nie bujanie w obłokach. To temat przewodni 6. już edycji Advanced Threat Summit – jednej z najciekawszych konferencji dla środowiska cybersecurity. Women in Technology ma zaszczyt zaprosić Was na nią jako partner! Śledźcie nas… z okazji partnerstwa będziemy miały dla Was kilka niespodzianek ?

Kiedy? 13 i 14 listopada. Gdzie? W Hotelu Marriott w Warszawie.

Każdego roku, w program AT Summit skupia się na najbardziej aktualnych tematach, którymi żyje środowisko cybersecurity. Dlatego też w tym roku zajmujemy się chmurą w kontekście cyberbezpieczeństwa! Coraz więcej przedsiębiorstw lokuje swoje zasoby w środowiskach chmury, w szczególności chmury publicznej. Nic więc dziwnego, że za nimi podąża rzesza dostawców proponująca rozwiązania zabezpieczania danych w chmurze. Korzyści wydają się bezdyskusyjne. Ale zastanówmy się, jakie sytuacja ta rodzi możliwości, a jakie zagrożenia – zwłaszcza w czasach upowszechnienia automatyzacji i sztucznej inteligencji.

AT Summit to konferencja świetnie skrojona na potrzeby managerów bezpieczeństwa. Dlatego prócz tematów stricte technologicznych, pojawią się na niej zagadnienia dotyczące zarządzania bezpieczeństwem oraz budowania strategii i architektury cyberbezpieczeństwa. Wspólnie zastanowimy się też, w jaki sposób cybersecurity wspiera biznes – a odgrywa w tym niebagatelną rolę!  

Tematy te przybliżą nam goście specjalni oraz prelegenci AT Summit 2019 – znakomici eksperci i praktycy, którzy na co dzień zmagają się z problemami bezpieczeństwa IT. To właśnie dzięki nim AT Summit jest najlepszym miejscem do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk!

 • Czy sztuczna inteligencja może doprowadzić i do powstania broni masowego rażenia? – nad tym wspólnie zastanowimy się z Wielandem Alge, Managing Partnerem z MAD Ventures.
 • Damir Savanovic, Senior Innovation Analyst z Cloud Security Alliance opowie o certyfikacji środowisk chmurowych, normach oraz dobrych praktykach zabezpieczenia chmury.
 •  Zagadnienia związane z ochroną cyber-terytorium oraz określaniem obszaru ataków wyjaśni nam dr Abdul Rahman, Chief Scientis z Fidelis Cybersecurity

Specjalna debata dot. roli kobiet w cyberbezpieczeństwie podczas, której opowiemy na pytania:

 • Co robić, aby więcej kobiet chciało zajmować się cyberbezpieczeństwem?
 • Czy sytuacja pod tym względem wygląda inaczej niż w przypadku całego IT? Lepiej czy gorzej?
 • W którym obszarze bezpieczeństwa kobiet jest najwięcej? Dlaczego?
 • Co mogłaby zmienić liczniejsza reprezentacja kobiet w branży cyberbezpieczeństwa?
 • Jak zmienić obecny stan rzeczy?

Swoimi doświadczeniami podzielą się również m.in.:

 • Piotr Januszewicz, T-Mobile Polska – w swoim wystąpieniu: Jak ratowaliśmy nasze centrum obliczeniowe – raport z pola walki.
 • Joanna Karczewska, Stowarzyszenie ISACA Warszawa – podpowie: Jak zachęcić kobiety do pracy w cybersecurity.
 • Adam Marczyński, Operator Chmury Krajowej opowie o niej z perspektywy architekta bezpieczeństwa.
 • Błażej Miga, Allegro zajmie się technikaliami, czyli orkiestracją procesów obsługi incydentów bezpieczeństwa.

Więcej informacji o programie i rejestracji na wydarzenie znajdziecie na stronie www.

Co wyróżnia Advanced Threat Summit spośród innych konferencji?

Jej niezwykle bogata – nie tylko w solidną merytorykę – formuła! To nie tylko:

 • wykłady w sesjach plenarnych i równoległych,
 • 4 praktyczne warsztaty do wyboru,
 • ponad 20 różnych tematów dyskusji roundtable,

ale też:

 • czas na networking i dzielenie się doświadczeniami,
 • wieczorna impreza z niespodzianką, która sprzyjać będzie integracji i serdecznym spotkaniom.

A to jeszcze nie wszystko! Uczestnicy AT Summit uzyskają 13 punktów CPE!

W AT Summit 2018 uczestniczyło 450 osób! W 2019 na pewno będzie ich więcej. Dołącz do szerokiej rzeszy pasjonatów, którzy trzymają rękę na cyberpulsie. Nie pozwól, by TO Cię ominęło! My, jako Women in Technology, będziemy! Do zobaczenia 🙂

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera