Ogólne założenia projektu

 

Odnawiamy nasz program mentorsko-ekspercki Let’s Solve IT!

 

W naszym autorskim projekcie budujemy sieć kontaktów z ekspertami z obszaru IT i nowych technologii. Tworzymy także przestrzeń do regularnych spotkań online w celu rozwiązywania problemów, z którymi spotykacie się Wy – członkinie i członkowie społeczności WIT.

Uczestnikami edycji programu Let’s Solve IT (LSIT), która rozpocznie się 29 lipca 2020 roku są osoby zaangażowane w projekt Full-stack Bootcamp, tj. 6 osób, których celem jest stworzenie internetowego bloga z użyciem technologii PHP, GIT, Docker, MySQL, JavaScript oraz HTML & CSS. Będą to początkujące osoby, które dotąd nie miały styczności z IT.

 

Natomiast jesienią z eksperckiej pomocy będzie mógł skorzystać już każdy, kto zarejestruje się w naszym programie. Przed jej rozpoczęciem uruchomimy nową stronę internetową, platformę do zapisów i wiele innych funkcjonalności! 🙂

Śledźcie fanpage projektu Let’s solve IT i bądźcie na bieżąco z informacjami o jego realizacji!

 

Informacje dla Uczestników

 

Kurs, podobnie jak Full-stack Bootcamp, przeznaczony dla osób, które nie pracowały wcześniej w branży IT i nie potrafią programować, a chciałyby spróbować swoich sił w pisaniu kodu. Podczas sierpniowej edycji Eksperci Let’s Solve IT będą wspierać Was w zadaniach, przy których będziecie potrzebować pomocy lub konsultacji.

 

◾ Liczba Uczestników: 6

◾ Czas trwania: od 29 lipca do 30 sierpnia

◾ Projekt do wykonania: Blog

◾ Technologie: PHP, HTML, CSS, JavaScript, GIT, Docker, MySQL

◾ Wykorzystywany komunikator: Slack oraz GoogleMeet

◾ Platforma do zapisów na sloty online z Ekspertem – Calendly

 

Poniżej znajdziesz informacje o Ekspertach wraz z linkami do ich kalendarzy, gdzie możesz bezpośrednio umówić się na spotkanie online na GoogleMeet.

 

Instrukcje zapisów do spotkania online zostały zawarte w formularzu oraz przesłane w e-mailach do zapisanych uczestników.

 

Po każdym spotkaniu prosimy o wypełnienie krótkiej, 1-minutowej ankiety ewaluacyjnej.

Ankieta ewaluacyjna spotkania Uczestnik – Ekspert

 

Rola Ekspertów

Dziękujemy Wszystkim, którzy we współpracy z nami będą wspierać Uczestników Full-stack Bootcampu.

Jest to dla Was możliwość rozwoju oraz dzielenia się wiedzą. Udział w Programie oznacza dołączenie do społeczności ekspertów pomagających innym w rozwiązaniu problemów, zdobyciu pożądanej wiedzy, a także możliwość rozwoju poprzez dzielenie się doświadczeniem z innymi.

 

Zadaniem Eksperta będzie wspieranie i pomoc poprzez własne doświadczenie, spojrzenie na dane wyzwanie ze swojej perspektywy. Osoba wymagająca wsparcia zgłasza się z danym problemem do eksperta z danego obszaru poprzez platformę Calendly, na której wcześniej jest zobligowana do opisania w skrócie problemu, z którym się boryka.

Uczestnik/czka zgłasza się do wybranego Eksperta poprzez aplikację Calendly z problemem, który wystąpił na Bootcampie. Powinien być on krótko przez niego/nią opisany, abyś mógł/mogła się lepiej przygotować do rozmowy. Głównym zadaniem Eksperta będzie wsparcie i pomoc uczestnikowi/czce w jego rozwiązaniu.

Po każdym spotkaniu prosimy o wypełnienie krótkiej, 1-minutowej ankiety ewaluacyjnej.

Ankieta ewaluacyjna spotkania Ekspert – Uczestnik

 

Harmonogram

Eksperci będą dostępni dla uczestników kursu w terminach, w których będą realizowane zadania z danego obszaru Bootcamp.

 

 

Eksperci Let’s Solve IT 2020

Oto nasi specjaliści, którzy wspomogą Uczestników Full-stack Bootcamp w realizacji zadań projektowych.Wybierz kategorię wsparcia:dockerhtml/cssgitphpjavascriptsql

Podaj hasło, które odblokuje możliwość zapisu do ekspertów

Jacek Wielemborek

Zakres wsparcia: docker php

Rocznik ’90. Absolwent zarządzania, informatyki oraz informatyki w zarządzaniu na UŁ. Założyciel Hakierspejsu Łódź oraz współzałożyciel pierwszej edycji meetupa Python Łódź. Student oraz mentor Google Summer of Code. Pracuje zdalnie jako inżynier oprogramowania dla amerykańskiego startupa. Hobbystycznie uczy się języka chińskiego.

https://github.com/d33tah

Beniamin Dudek

Zakres wsparcia: docker sql git

Programista samouk. Zwolennik oraz adwokat wolnego i otwartego oprogramowania. Oddany użytkownik systemów operacyjnych z rodziny GNU/Linux. Specjalizuje się w tworzeniu aplikacji web. Najczęściej korzysta z Pythona, ale coraz częściej zerka w stronę Go i Rust. Nie wyobraża sobie życie bez konteneryzacji. Po godzinach, wspólnie z lokalną społecznością hakerów i makerów, rozwija Hakierspejs Łódź.

https://github.com/thinkofher

 

Ewa Turska

Zakres wsparcia: html css

Od 10 lat w zawodzie jako front-end developer, entuzjastka metodyk zwinnych. W swojej pracy zwraca szczególną uwagę na semantykę i czystość kodu oraz aspekty accessibility. Uwielbia dzielić się wiedzą i pomagać innym w doskonaleniu ich umiejętności. Na swoim koncie ma wiele wystąpień i warsztatów o tematyce front-endowej oraz 2 lata pracy w roli prowadzącego zajęcia z podstaw front-endu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Brała udział w kilku edycjach TechLeaders jako mentor, ale również poza programem udziela wsparcia osobom, które myślą o rozpoczęciu kariery w IT. Po godzinach można zobaczyć ją z kłębkiem włóczki i szydełkiem. Te dwa elementy są nieodłącznym towarzyszem jej kolejnej pasji, jaką jest zwiedzanie różnych zakątków tej lub innej części globu. Jej włóczkowy świat można śledzić na facebooku pod nazwą Warsztat Włóczki. Kiedy nie rusza się z Krakowa trenuje Tribal Fusion.

https://www.linkedin.com/in/turska/

Michał Stolarski

Zakres wsparcia: js

Front-End deweloper staczający od wielu lat bitwy na pierwszej linii frontu. Jako oręż służy mu JavaScript, za tarczę HTML a jego zbroja to CSS. Zacny kompan do bitki.

https://www.linkedin.com/in/michalstolarski/

Anna Krzyżanowska

Zakres wsparcia: sql

Anna jest innowacyjnym pełnym pasji inżynierem. Od dzieciństwa technologie były jej wielką pasją. Ukończyła politechnikę z tytułem magistra w dziedzinie energii odnawialnej. Anna przeprowadziła wiele badań nad uzyskaniem nowych minerałów do absorbcji energii słonecznej. Pracuje jako inżynier elektrotechniki w duńskiej firmie. W swojej pracy stara się wprowadzać innowacyjne podejście i rozwiązania. Posiada praktyczne doświadczenie techniczne (monitorowanie i obsługa systemów energetycznych i elektrycznych) z Instytutu Energetyki. Bez problemu monituruje duże systemy jak również projektuje elektroniczne komponenty. Anna pracowała przy wielu międzynarodowych projektach i była odpowiedzialna za uruchomienie systemów w Azji i Afryce. W ciągu ostatnich 5 lat przemawiała na licznych sympozjach i konferencjach. Anna interesuje się przestrzenią kosmiczną i technologią kosmiczną. Anna jest perfekcjonistką, w swojej pracy stawia na dbałość o szczegóły. Swoją rozległą wiedzą z zakresu elektrotechniki i informatyki stara się dzielić z innymi. Każdego dnia dba o rozwój, motywację i dobre wyniki zespołu odpowiedzialnego za zarządzanie zakładem produkcyjnym w sposób umożliwiający osiągnięcie celów. Interesuje się ludźmi i nowymi wyzwaniami oraz stale poszerza wiedzę w zakresie optymalizacji procesów produkcyjnych. Ponadto praca w międzynarodowym środowisku dała jej możliwość rozwinięcia umiejętności interpersonalnych. Stara się połączyć swoją pasję do energii odnawialnej z pasją do przestrzeni, wykorzystując energię odnawialną w kosmosie. Anna jest również programistą python ze znajomością SQL. Jej rozległa wiedza i pasja pozwalają jej pracować na różnych działach naukowych i technologicznych.

https://www.linkedin.com/in/anna-krzy/

Piotr Tokarski

Zakres wsparcia: dockersql

Ukończył informatykę na Uniwersytecie Łódzkim. W swojej karierze zajmował się technologią .NET, ale od 4 lat programuje w Pythonie. Na co dzień mierzy się z przetwarzaniem danych i tworzeniem aplikacji biznesowych do zarządzania danymi. Od kilku miesięcy zajmuje się również prowadzeniem szkoleń z zakresu programowania w Pythonie. Po godzinach muzykuje, uprawia sport i grywa w gry planszowe.

Jacek Leszczyński

Zakres wsparcia: htmlcssjsgit

Z wykształcenia Java Developer, z zamiłowania full stack pełną gębą. Szwajcarski scyzoryk, który stworzy frontend, aplikację mobilną, backend, a wszystko to bez problemu wdroży w chmurze. Miłośnik struma i samoorganizacji. Rockstar.

https://www.linkedin.com/in/jacekleszczynski

Damian Dzieduch

Zakres wsparcia: phpjs

Full stack developer. Specjalizuje się w tworzeniu stron i aplikacji internetowych. Od 2010 roku współpracuje przede wszystkim z organizacjami pozarządowymi. Przez ten czas pomógł już wielu startupom i spółdzielniom z trzeciego sektora rozwinąć się w cyfrowym świecie. W Łodzi koordynuje inicjatywę Koduj dla Polski oraz współtworzy Hackerspace Łódź. Dobrych praktyk w zakresie OpenaData i GovTech szukał ostatnio aż w Australii, gdzie przez pół roku pracował dla administracji stanu Nowa Południowa Walia w Sydney jako stypendysta organizacji Code for Australia.

https://github.com/ddzieduch.

Chcesz zostać Ekspertem w kolejnej edycji?

Daj nam znać:

 

Regulacje

REGULAMIN PROJEKTU LET’S SOLVE IT

POLITYKA PRYWATNOŚCI PROGRAMU LET’S SOLVE IT

 

Nasz Zespół

Poznajcie Team, który reaktywuje projekt 🙂 

 

Diana KidackaProject Manager

Anna Wenerska-Dzieduch

Karolina Krasowska

Daria Jasiaczek

Anna Zęgota

Agnieszka Wypich

Monika KłosekProcurement

 

Partnerzy

W przedsięwzięciu partneruje nam Hakierspejs Łódź, który zapewnił trzech ekspertów. Działają od stycznia 2020. Tworzą ją pasjonaci wolnego i otwartego oprogramowania, ruchu DIY i wolnej kultury. Ich celem – podobnie jak dzieje się to w innych większych miasta w Polsce – jest stworzenie przestrzeni do realizacji wspólnych kreatywnych projektów, ale i eksperymentowanie, wymiana wiedzy i doświadczeń w duchu kultury hakerskiej.

Więcej o łódzkim HS przeczytacie na https://lodz.hackerspace.pl

 

Kontakt