Studia Kraków, 27.04.2017

Machine Learning Study Group – basics #1

30 trylionów dolarów do 2030 roku 

Według ekspertów z Deep Mind rynek uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji wart jest 450 miliardów dolarów w roku bieżącym, a także wzrośnie do 30 trylionów dolarów do 2030 roku. Spółki związane z tymi obszarami przejmowane są nawet za  5,3 miliarda dolarów, za MICROS Systems Inc., przejęte przez Oracle. Osoby zajmujące stanowiska z nimi związane, znajdują się w 5% najlepiej zarabiających ludzi na świecie według Economic Policy Institute ze Stanów Zjednoczonych.   

MLSG_1

W dniu 29 kwietnia, w godzinach 10:00-18:00, w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Łojasiewicza 6, w Krakowie odbędzie się wydarzenie z cyklu Machine Learning Study Group – basics #1.

Skąd pomysł? “Autonomiczne samochody od wdrożenia do powszechnego użytku, dzieli w większości przypadków ustawodawstwo. Asystenci głosowi, roboty tańczące balet, systemy wspierające skomplikowane operacje, wykrywające choroby lub pomagające w wytwarzaniu leków – takie przykłady można podawać w nieskończoność. Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja rewolucjonizuje każdą dziedzinę życia. Dlatego uznaliśmy za istotne stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy, doświadczeń, idei. Miejsca, w którym można zgłębić praktyczną wiedzę o uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji. A także poznać ludzi, nawiązać relacje i stworzyć nowe projekty” – mówi Łukasz Siatka, organizator Machine Learning Study Group.

MLSG_2

Machine Learning Study Group (MLSG) to cykl cotygodniowych spotkań o tematyce uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, które angażują studentów, doktorantów, absolwentów, specjalistów z branży IT, przedsiębiorców, inwestorów. Głównym celem jest popularyzowanie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

Machine Learning StuMLSG_4dy Group – basics #1 jest wydarzeniem warsztatowym. W czasie jego trwania uczestnicy będą mogli dowiedzieć się czym jest uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja. Poznają wyzwania jakie stoją przed osobą na stanowisku Data Scientist, a także narzędzia jakie używa. Opanują również techniki skutecznego przetwarzania i prezentowania danych.

Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Robotyki i Sztucznej Inteligencji UJ we współpracy z Fundacją Głos Serca w Krakowie.

Machine Learning Study Group – basics #1 odbędzie się 29 kwietnia, w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Łojasiewicza 6, w Krakowie. Udział w Machine Learning Study Group jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, rejestracja konieczna. Wydarzenie jest niekomercyjne. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie wydarzenia: mlstudygroup.pl 

Patronat: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Mam Startup.

 

 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera